Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips GC8328 - Uszkodzony element w żelazku

daro19862 11 Mar 2016 10:08 1755 9
  • #1 11 Mar 2016 10:08
    daro19862
    Poziom 25  

Witam
    Uszkodziły mi się 2 termostaty o oznaczeniu "THERMASTER TF255" nie można nigdzie takiego kupić, czy ktoś zna jakiś zamiennik?

0 9
  • Relpol
  • #2 11 Mar 2016 21:29
    nioop

Specjalista AGD

To nie jest termostat a bezpiecznik termiczny..
    Zamienników jest kupe na rynku i bez problemu dostaniesz jednak.. jest pewne ale..

Jeden, owszem mógł ale dwa zabezpieczenia jak padają to sygnał, że coś się dzieje nie tak..
    Przegrzewa Ci boiler, prawdopodobnie szwankuje elektronika bądź czujnik NTC.
    Więc zanim zakupisz zabezpieczenia trzeba wyeliminować usterkę przegrzania, bo będzie Ci paliło zabezpieczenia..

0
  • Relpol
  • #3 11 Mar 2016 23:10
    daro19862
    Poziom 25  

Bezpiecznik czyli po przekroczeniu 255 stopni rozłączy go i jest do wyrzucenia?
    Ogólnie to boiler się nagrzewa, przekaźnik rozłącza grzałkę ale gdy nacisnę kilka razy przycisk do uwalniania pary to żelazko się wyłącza.

0
  • #4 11 Mar 2016 23:53
    nioop

Specjalista AGD

Hmm.. A w jaki sposób zdiagnozowałeś usterkę bezpieczników termicznych ?

Czy przypadkiem nie jest tak, że przy naciśnięciu pary przygasa panel sterowania (tj jego podświetlenie) a po chwili puff.. wyłącza się całe urządzenie ?

0
  • #5 12 Mar 2016 00:10
    daro19862
    Poziom 25  

nioop napisał:

Czy przypadkiem nie jest tak, że przy naciśnięciu pary przygasa panel sterowania (tj jego podświetlenie) a po chwili puff.. wyłącza się całe urządzenie ?

Właśnie tak jest.

0
  • #6 12 Mar 2016 19:40
    nioop

Specjalista AGD

No to masz problem z płytką elektroniczną..
    Kiedyś wymieniłem na niej wszystkie kondensatory i pomogło, nie wiem czy w tym przypadku będzie podobnie.. U mnie zadziałało..

0
  • #7 12 Mar 2016 20:06
    daro19862
    Poziom 25  

Wymieniłem kondensatory elektrolity na 2 płytach i nic to nie dało.
    Ogólnie to po włączeniu kabla do gniazdka panel w stacji jest wyłączony ale żelazko się grzeje, a powinno być tak że po włączeniu do prądu przekaźnik powinien cyknąć i odciąć prąd dla żelazka dopiero przyciśnięcie przycisku power powoduję że żelazko się wyłącza razem ze stacją.
    Dziwne bo w momencie jak przekaźnik powinien się załączyć jest na nim 9,6V ale się nie podnosi.
    Problemem jest to że stacja się wyłącza i nie wiem z jakiego powodu, wiem że wyłącza się jak przekaźnik odłączy grzałkę od boilera i nacisnę przycisk od pary.
    Przeczytałem kilka podobnych postów i myślę że przyczyną może być to że pompka nie wtłacza wody do boilera i sterownik jakoś to wykrywa i odłącza zasilanie, normalnie jak przycisnę parę to pompka działa.
    Wiesz może w jaki sposób sterownik odczytuje że trzeba odkamienić boiler lub kiedy ma włączyć pompkę?
    Termistor NTC jest tylko jeden i jego wartość wynosi 200k Ohm w temperaturze pokojowej.

0
  • #8 20 Mar 2016 09:03
    daro19862
    Poziom 25  

nioop napisał:
    No to masz problem z płytką elektroniczną..
    Kiedyś wymieniłem na niej wszystkie kondensatory i pomogło, nie wiem czy w tym przypadku będzie podobnie.. U mnie zadziałało..

Miałeś racje jednak był winny kondensator na zmienne napięcie taki żółty, wcześniej wymieniałem same elektrolity i nic to nie dało.
    Szukam jeszcze termistora do tego żelazka w pokojowej temperaturze ma 200k Ohm wygląda podobnie do tego:
    Tylko że moje wejście jest na 4 piny przy czym 2 są wykorzystane tylko, ale wejście to nie problem oby reszta parametrów termistora się zgadzała.

0
  • #9 20 Mar 2016 20:27
    ranow
    Poziom 2  

Witam,
    ten termistor jest tu: http://ampol-agd.pl/sklep/termistor-philips/
    za 38 PLN.
    Ja z kolei szukam tych THERMASTER TF255. Zniszczyłem jeden sprawdzając
    zapalniczką - nie doczytałem, że po 500C nie wróci do położenia.
    Jeśli znalazłeś zamienniki daj namiar,
    Dzięki

1