Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook Wrozamet typ 1500 - Uszkodzony termostat kuchenki Mastercook Wrozamet

11 Mar 2016 10:24 5013 1
  • Poziom 1  
    Mastercook Wrozamet typ 1500 - Uszkodzony termostat kuchenki Mastercook Wrozamet

Witam serdecznie,
    jestem (średnio) szczęśliwym posiadaczem 17-letniej kuchenki gazowej Mastercook Wrozamet typ-1500 (tabliczka znamionowa u góry). Na skutek niezależnych ode mnie przyczyn kuchenka ta straciła "czujkę" termostatu na skutek odcięcia (zdjęcie poniżej).

1. Zastanawia mnie czy jest możliwa wymiana samej końcówki termostatu?
    2. Gdzie go w ogóle szukać, ponieważ nie jestem w stanie znaleźć identycznego, a nie wiem jaki mógłby pasować?
    3. Czy wymaga to pomocy gazownika, żeby bezpiecznie dokonać wymiany? Jestem w stanie tego dokonać, ale nie znam się na kuchenkach na tyle żeby ocenić czy jest to całkowicie bezpieczne/nie spowodować nieszczelności itp.

Załączam również zdjęcia zaworków, przepraszam za kąt ujęć, ale żeby zdjąć górny blat kuchenki musiałbym rozkręcić dwie śruby przy palniku, a nie chciałem tego robić, póki nie dowiem się więcej na ten temat.

Mastercook Wrozamet typ 1500 - Uszkodzony termostat kuchenki Mastercook Wrozamet Mastercook Wrozamet typ 1500 - Uszkodzony termostat kuchenki Mastercook Wrozamet

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
  • Specjalista AGD
    Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wymiana kompletnego zaworu termostatycznego od piekarnika.
    Nie wiem, czy to się opłaci :| ?