Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 FL 2002 - nie działający elektryka drzwi kierowcy

Slawek0723 11 Mar 2016 13:45 663 1
  • #1 11 Mar 2016 13:45
    Slawek0723
    Poziom 8  

Witam. W moim "pasu" pojawił się problem z elektryką drzwi kierowcy. Pewnego razu dostała się tam woda i wszystko oszalało. Oczywiście osuszyłem wszystko. Ta główna kostka zaśniedziała. Gdy już doprowadziłem wszystko do ładu zauważyłem, że nie działa zamek drzwi kierowcy, silniczek od unoszenie szyby działa ale przerywa, nie działa otwieranie klapki do wlewu paliwa i gdy ustawiam lewe lusterko reaguje prawe, a gdy prawe to jest normalnie. Gdzie mam szukać usterki???? Może ten moduł jest już uszkodzony po tym zalaniu???

0 1
  • #2 11 Mar 2016 13:55
    Bambek
    Poziom 13  

Proszę sprawdzić wiązkę elektryczną między słupkiem a drzwiami w takiej gumowej harmonijce. Często tam zdarzają się przetarte lub przerwane całkowicie przewody. Był taki sam przypadek u kolegi w sharanie, wszystko działało jak chciało kiedy tylko chciało albo nie chciało całkiem.
    Naprawa przewodów z lutowaniem i koszulkami termokurczliwymi plus obandażowanie wszystkiego aby gumowa harmonijka nie tarła bezpośrednio o izolację przewodów przywróciła pełną sprawność wszystkich urządzeń w drzwiach. Przetarte fragmenty przewodów z przerwanymi drucikami radzę wyciąć całkowicie i uzupełnić wstawkami o takim samym przekroju.
    P.S. Kawałek wiązki elektrycznej można dostać u pierwszego lepszego mechanika samochodowego za wartość przysłowiowej flaszki. Albo u zaprzyjaźnionego za darmo :)

0