Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawne podłączenie amplitunera z tv

Eros 11 Mar 2016 17:35 807 8
  • #1 11 Mar 2016 17:35
    Eros
    Poziom 9  

Witam, mam amplituner firmy Yamaha, telewizor Toshiba.
    Mam problem aby podłączyć kino domowe do niego. Filmy oglądam z komputera, który jest podłączony kablem hdmi do tv. Podłączam w wejście słuchawkowe dźwięk jest, lecz gdy chcę podłączyć poprzez kabel 2x chinch w wejście aux, dźwięk jest jedynie w tv. Tak samo z kablem euro-chinch.

Może jakieś porady jak to wszystko podłączyć aby grało ?
    Czy z wejścia słuchawkowego uzyskam dźwięk Dolby Digital ?

Poprawne podłączenie amplitunera z tv Poprawne podłączenie amplitunera z tv
    Poprawne podłączenie amplitunera z tv

0 8
  • Pomocny post
    #3 11 Mar 2016 17:59
    jac w-ch
    Poziom 19  

Witam . Widzę że w Tv masz wyjście COAX cyfrowego sygnału audio (cinch pomarańczowy). Możesz wykorzystać zwykły kabel cinch aby podłączyć oba urządzenia . W amplitunerze wybierz wejście pod które jest przypisane coaxial w tym przypadku dvd i przy odpowiednim skonfigurowaniu powinno odbierać dźwięk dolby digital. Poprzez zwykłe analogowe (słuchawkowe , analog cinch , eurozłącza itp ) nie będziesz miał sygnału dolby digital tylko poprzez coax lub optical.

0
  • #4 11 Mar 2016 18:03
    rysiek1967.67
    Poziom 5  

Podłącz kabel optyczny i zaznacz w ampku że masz podłączony kabel do tv.

0
  • #5 11 Mar 2016 18:16
    Eros
    Poziom 9  

rysiek1967.67 napisał:
    Podłącz kabel optyczny i zaznacz w ampku że masz podłączony kabel do tv.

Nie mam w tv wejścia na kabel optyczny.

jac w-ch napisał:
    Witam . Widzę że w Tv masz wyjście COAX cyfrowego sygnału audio (cinch pomarańczowy). Możesz wykorzystać zwykły kabel cinch aby podłączyć oba urządzenia . W amplitunerze wybierz wejście pod które jest przypisane coaxial w tym przypadku dvd i przy odpowiednim skonfigurowaniu powinno odbierać dźwięk dolby digital. Poprzez zwykłe analogowe (słuchawkowe , analog cinch , eurozłącza itp ) nie będziesz miał sygnału dolby digital tylko poprzez coax lub optical.

Możesz podać mi link do tego kabla ? :)
    Chodzi o kabel cinch 1x ?

0
  • #6 11 Mar 2016 18:29
    rysiek1967.67
    Poziom 5  

Jeżeli nie masz wyjścia optycznego w tv to pozostaje ci podłączyć 2 kable cinch w tv- gniazdo biale i czerwone.

0
  • #7 11 Mar 2016 18:50
    mihal2002
    Poziom 43  

rysiek1967.67 napisał:
    Jeżeli nie masz wyjścia optycznego w tv to pozostaje ci podłączyć 2 kable cinch w tv- gniazdo biale i czerwone

Nie pisz głupot jak nie wiesz.

Dodano po 1 [minuty]:

Eros napisał:
    Chodzi o kabel cinch 1x ?

Tak.

0