Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator samochodu android

11 Mar 2016 17:36 1716 10
 • Poziom 9  
  Witam!
  Wpadł mi do głowy pomysł, aby zrobić taki lokalizator swojego samochodu.
  Mój wstępny pomysł polega na tym aby zakupić moduł GPS, oraz napisać aplikacje na telefon i mogę w każdym momencie sobie właczyć aplikacje i ta aplikacja zlokalizuje mi położenie mojego samochodu i pokaże na mapach np. Googla gdzie on stoi (albo jak bedzie jechał to pokaże że jedzie).

  Pytanie do was, a raczej prośba o wskazanie przykładowych modułów GPS (bo niestety google pod hasłami Android GPS, rozumie co innego niż ja :D), które by się nadawały do mojego projektu oraz jak połączyć te dwie rzeczy, w sensie moduł + program. Czy ten moduł bedą musiał jakoś zaprogramować też,
 • Poziom 9  
  No właśnie nie chciałbym przez sieć GSM, tylko taki zwykły najzwyklejszy odbiornik GPS dzięki któremu na telefonie miałbym informacje o pozycji samochodu. Temat ma służyć do pracy inżynierskiej, ale to ma być podstawowa jego właściwość, później jak to uda się połączyć(obiornik z programem na Android) to ma zostać rozbudowane, jak i cała aplikacja którą mam w głowie.
 • Poziom 9  
  To może źle się wyraziłem, ale chodzi mi o urządzenie tego typu -> 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.
  l
  Tylko chce je w "czystej formie" w sensie bez żadnej apki, czy też www.
  Ile takie urządzenie w formie czystej może kosztować, oraz czy w sklepach elektronicznych będzie dostępne no i jak je połączyć z moim programem, bo kupować te z allegro moja sie z sensem mojego projektu.
 • Poziom 9  
  Czyli sugerujesz że najprościej i pewnie najtaniej będzie umieścić telefon w samochodzie który będzie służył jako "lokalizator GPS"? i wtedy na niego napisać aplikacje która wysyłała pozycję co jakiś czas na jakiś serwer, a kliencka aplikacja ściągała z serwera dane o ostatniej pozycji.

 • Poziom 35  
  Dokładnie tak.
  Na takiej zasadzie to działa odbiornik analizuje pozycję GPS następnie wysyła ją do serwera i tam na serwerze śledzisz pojazd.
  To nie tak że autko wysyła sygnał do satelity chyba że takie strasznie drogie tak mają , jednak bez anteny nadawczej blado to widzę.
  Doczytaj na aukcji śledzenie przez ich stronę www
  Myślę iż otrzymałeś wszystkie informacje.
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  No zasadniczo tak. Tyle że tak jak napisałem, to już jest zrobione przez google/MS/Apple.
  Jeżeli trzeba się pomęczyć "dla sztuki" to zasadniczo lepiej wykorzystać GSP w telefonie bo korzysta nie tylko z GPS'a ale z innych sposobów lokalizacji (stacje bazowe, sieci WiFi). A same GPS jest AGPS.
 • Pomocny post

  Poziom 35  
  Tak to co chcesz to w.g. mnie to sztuka dla sztuki. Podkreślam GPS tylko czyta pozycje.
  Podstawowa informacja zebrać max info o pozycji pojazdu.
  I teraz pytanie jak to wysłać ?.
  Pomaga internet , wróciliśmy do punktu początkowego.
  Chyba nie sądzisz że siecią wifi odnajdziesz auto 1 km dalej.
  Są sprzęty które przez satelitę się łączą ale czy wiesz jaki to koszt.
 • Poziom 9  
  Ok, to mnie Panowie oświeciliście.
  Czyli samo urządzenie do nawigowania jedynie łączy się z satelitą by odczytać swoją pozycję, i tyle. (No już pomijam programy jakie ma u siebie w pamięci i jak je wykorzystuje np. mapy). Dalej muszę sobie stworzyć sobie programik, który tą informacje o położeniu wyśle gdzieś na serwer (Na telefonie - lokalizatorze). Później na telefonie klienckim napisać aplikacje która odbierze ten sygnał i pokaże mi go na mapie.
  To teraz już wyjaśnia mi się czemu te Allegrowe lokalizatory wymagają karty SIM, przecież to urządzenie musi wysłać sygnał gdzieś, a ja głupi naoglądałem się filmów gdzie taki lokalizator GPS był wielkości naparstka i działał jak szalony :D

  Dzięki Panowie! To już Hardware mam ogarnięty w głowie, teraz Software musze sobie ogarnąć, a raczej go stworzyć :)