Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorące magneto i iskrownik w skuterze Rex rs450

11 Mar 2016 18:20 1056 5
  • Poziom 4  
    Witam jeśli wybrałem złe forum to proszę o przeniesienie je we właściwe.
    Mam problem ze swoim chińczykiem jak w temacie. Po odpaleniu po ok 2 minutach ( może trochę mniej) można zauważyć z okolic tam gdzie jest magneto dym i smród spalenizny. Gdy zdejme magneto to z iskrownika wydobywa się ten specyficzny zapach i jest takie gorące jakbym zrobił ze 100km. Proszę o pomoc bo do pracy będę musiał jechać rowerem.
  • Poziom 39  
    Sprawdź czy nie ma zwarcia gdzieś na światłach lub ładowaniu, odłącz dwa przewody od alternatora (zwykle żółty i biały). Jeśli nadal coś się przypala, to może się przypalać jedynie uzwojenie alternatora (zwarcia międzyzwojowe lub zwarcie do masy na któreś z cewek), albo ew. przewody przetarte które powodują zwarcie.
  • Poziom 4  
    Bo jak nawet podłączam naladowany akumulator to jak chcę zapalić go z rozrusznika to słabo kręci ale jak odłącze kable od iskrownika to akumulator jakby od razu dostawał jakiejś mocy bo rozrusznik zaczyna kręcić normalnie. Sprawdzę wszystkie kable i jak znajdę jakieś podejrzane to podeślę fotki i wtedy będziemy kombinować.

Dodano po 11 [minuty]:

I czasami jest tak jak daję gazu to przerywa
  • Poziom 39  
    To przypuszczenia kieruję na uszkodzony regulator napięcia (zwarcie).
    Jeśli chcesz odpalać bez regulatora napięcia, to pamiętaj aby nie włączać świateł, bo się żarówki popalą.
  • Poziom 4  
    Ostatnio zmieniłem regulator napięcia dokładnie 3dni temu

Dodano po 1 [minuty]:

Bo na starym mi paliło żarówki na tym wczoraj zaczęło palić

Dodano po 1 [minuty]:

Ale jutro spróbuję go odpalić bez regulatora i dam znać ale dodam że jeszcze mi przepala bezpieczniki i nieładuje akumulatora.