Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Performance MX - Zepsuta mysz - jak naprawić? Czy warrto serwisować?

11 Mar 2016 19:51 1602 4
  • Poziom 6  
    Cześć,
    problem jakich wiele: kupiłem z drugiej ręki mysz Performance Mouse MX. Po trzech dniach, w trakcie jej używania, mysz przestała działać i zaczęła pulsować światłem czerwonym 8 razy z rzędu - pauza - 8 razy - pauza (...).
    Żaden reset myszy, czy inne metody proponowane na forach pomocy, nie pomogły.
    Przez trzy dni używałem baterii alkalicznej i wszystko działało bez zarzutu.
    Jak się dowiedziałem po awarii, producent stanowczo zaleca stosowanie akumulatorków AA, a nie baterii alkalicznych, ale też w czasie używania na baterii alkalicznej mysz z absolutną pewnością nie była ładowana. Nie podłączałem do niej wtedy w ogóle żadnego kabla. Bateria nie wyciekła, jest dalej sprawna.

Po awarii kupiłem baterie-akumulatorki, Panasonic NiMH. Pojemność 2700. Niestety ani to, ani inne baterie nie pomogły. Próbowałem podłączać mysz na różnych kablach USB - z akumulatorkami i bez nich, do różnych ładowarek i różnych komputerów. W każdym przypadku mysz nie działała i jeśli ma jakieś źródło prądu, to tylko miga czerwoną diodą.
    Miałem ją już nawet rozkręconą - wszystkie kabelki wyglądają na wpięte i podociskane.

Serwis Logitecha w Polsce mówi, że za samą diagnozę z przesyłką w obie strony musiałbym zapłacić 60 zł. Chyba, że się zdecyduję na naprawę, wtedy przesyłka (30 zł w obie strony) + koszt naprawy. Mysz kosztowała 160 zł, więc naprawę nie wiem czy mi się opłaca taki hazard.
    Chciałem się od Was dowiedzieć ile może kosztować naprawa w takiej sytuacji (wszystkie objawy opisałem wyżej), czy warto zaryzykować, czy może ktoś ma radę i mogę spróbować sam czegoś więcej?
  • PCBway
  • Poziom 22  
    Skoro kupiłeś "z drugiej ręki" to może powinieneś przełożyć do drugiej dłoni ;-) No dobra, spróbuj zresetować mysz. Trzymasz prawy klawisz cały czas (kilkanaście sekund) wyłączasz mysz, cały czas trzymając prawy klawisz--> włączasz i naciskasz 5 razy lewy klawisz, mysz powinna zacząć mrugać na inne kolory, wyłączasz raz jeszcze i włączasz trzymasz prawy klawisz, powinno zadziałać , jeśli nie rozkręć mysz i sprawdz czy kabel siedzi poprawnie w gnieździe .
  • PCBway
  • Poziom 6  
    hej, dzięki za propozycje, ale resetu już próbowałem, a i kabelki wewnątrz sprawdziłem - na ile byłem w stanie stwierdzić, wszystkie siedzą jak należy i są podociskane.

Z tą drugą ręką nie ma szans - mx jest wyprofilowana dla praworęcznych, ale doceniam fantazję :)
  • Poziom 12  
    @piotrek____

witam kolegę imiennika :)

Rozumiem, że kanał zakupowy "z drugiej ręki" spowodował, że na myszkę nie było nawet kilkudniowej gwarancji rozruchowej ?

Jeśli czujesz się na siłach to rozbierz myszkę i sprawdź czy taśma łącząca dwie PCB nie jest wypięta, uszkodzona mechanicznie albo zaśniedziała. Jeśli stan tasiemki nie budzi zastrzeżeń, a poprawa jej mocowania nie przyniesienie pozytywnego rezultatu, to możesz spróbować odpiąć laser i sprawdzić czy myszka nadal będzie "zgłaszać" 8-krotne mignięcie czerwonej diody, czy też może "kod błędu" się zmieni. Daj znać jaki będzie efekt.

PS. Jeśli nie czujesz się na siłach "zaglądać do środka" to polecam serwis, bo nieumiejętne obchodzenie się z myszka może niestety spowodować pogłębienie zakresu usterki. To tak tylko profilaktycznie wspominam, żeby potem nie było na mnie ;)

Pozdrawiam,
    Piotrek
  • Poziom 9  
    Hej, miałem podobny problem (tzn., 8 razy czerwone mignięcię )po wymianie mikroprzełączników do lewego i prawego przycisku. Okazało się jednak, że błąd powodowała źle podpięta taśma do sensora optycznego. Teraz mysz działa zupełnie normalnie.

Pozdrawiam,
    Paweł