Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha HTR-3065 - Brak dźwięku

Chmielu 11 Mar 2016 20:11 579 2
  • #1 11 Mar 2016 20:11
    Chmielu
    Poziom 12  

Witam forowiczów.
    Mam problem z amplituner Yamaha model HTR-3065. Po załączeniu sprzętu słychać jedynie kilka trzasków (załączane przekaźniki) ale z głośników nie ma dźwięku. Nawet szumu, jakby były kompletnie martwe. Na wyświetlaczu również nie ma charakterystycznych ikonek głośników (w prawym górnym rogu nie pojawiają się literki L, R, SL, SR, C...). Problem pojawił się po tym jak wydłużyłem nieco przewody do głośników tylnych (prawy i lewy). Po pewnym czasie gdy załączałem sprzęt to nie było słychać dźwięku od razu lecz po pewnym czasie (na początku paru sekundach). Czas ten wydłużał się aż przestało grać.
    Dźwięk próbowałem testować na tunerze, stacje są znajdowane, potencjometr głosu działa.
    Przywróciłem ustawienia domyślne amplitunera ale to nic nie dało.
    Kilka pytań:
    - czy amplituner ma jakiś sposób wykrywania podłączonych głośników i tym samym jeśli jeden z głośników jest np. niesprawny/niepodłączony wyłącza głos we wszystkich?
    - czy firmware update może rozwiązać problem? Po wejściu do ustawień zaawansowanych nie jest pokazywana wersja firmware. Czy jest możliwość aktualizacji firmware (nie znalazłem na stronie producenta)?
    - czy ktoś spotkał się z podobnym problemem, ewentualnie ma pomysł co można sprawdzić/naprawić?

Sprzęt oddałem do serwisu RTV, nie naprawili, powiedzieli że być może wgranie firmware pomoże.... szukałem na sieci ale nie mogę nic znaleźć. Może ktoś dysponuje?

0 2
  • #2 12 Mar 2016 00:17
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Jak przedłużałeś przewody to może wystąpiło zwarcie, może sprzęt wykrywał problem na głośnikach/kablach i włączał zabezpieczenie. Poszukaj dokumentacji/instrukcji jak wykonać reset .

0
  • #3 12 Mar 2016 21:36
    Chmielu
    Poziom 12  

Próbowałem. Niestety nie działa

0