Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jura S9! Brak pary do Capucino!

Pitusss 11 Mar 2016 20:46 834 4
  • #1 11 Mar 2016 20:46
    Pitusss
    Poziom 5  

Witam!

Szukalem podobnego tematu na forum ale nic nie znalazlem. Moze ktos moze mi pomoc. Przy expresie do kawy Jura S9 kiedy wlacze zeby podal pare slychac ze wszystko pracuje w expresie ale para nie leci. Ma ktos pomysl co jest nie tak? zauwazylem tez ze kiedy zaparzam duza kawe pod koniec leca tylko kropelki a nie normalny strumien kawy/wody.
    Ma ktos moze jakis pomysl?
    Pozdrawiam

0 4
  • #3 12 Mar 2016 03:27
    Pitusss
    Poziom 5  

BRum dzieki za schemat! Super! Sprawdze i postaram sie Odkamienic! Mysle ze moze byc problem z pompa albo membrana bo duża kawa pod koniec zakazania podaje bardzo mało wody! Przy sprawnym expresie było go troche wiecej!
    A masz moze tez schemat płyty głównej i schemat elektryczny do modeli z rodziny s? Byłbym wdzieczny!
    Pozdrawiam

0
  • #4 12 Mar 2016 15:42
    2435297
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Mar 2016 21:02
    Pitusss
    Poziom 5  

No i znalazłem usterkę! Banalna i pojawiła sie przez nieuwagę! Wiec kiedy czyściłem expres mam zwyczaj dość mocno go rozbierać i czyścić na części pierwsze! Rozbierając zaworek zwrotny za pompa wody wyskoczyła sprężynka która musi byc w odpowiedni sposób włożony! Niestety włożyłem ja odwrotnie co spowodowało ze zaworek był cały czas otwarty a to brak ciśnienia w strone grzałki dla pary no i w ten sposób brak pary! A co do nalewania kawy do kubka pomogło ponowne odkamienianie ręczne!

Pozdrawiam i zamykam temat

0