Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win8.1 i "przygotowywanie do automatycznej naprawy" - pętla

Seba7225 11 Mar 2016 22:02 3024 8
  • #1 11 Mar 2016 22:02
    Seba7225
    Poziom 7  

Witam,
    Otóż posiadam komputer DELL Optiplex 755 i zainstalowany Win8.1 Pro, wymieniłem w nim kartę graficzną wg procedur, jednak po uruchomieniu komputera z nowa kartą graficzną widać pasek ładowania z logiem DELL i pokazuje się logo Windows 8 i napis "przygotowywanie do automatycznej naprawy" i po około 3s. się restartuje i tak w kółko od nowa w nieskończoność.
    Jakieś pomysły?

0 8
  • #2 11 Mar 2016 22:17
    skalar-ls
    Poziom 9  

poszukaj w necie jaki klawisz f1-d-f12 odpowiada za uruchomienie trybu recovery bardzo często to przycisk f11 lub f10 lub f8 podczas pierwszej fazy uruchamiania kompa

1
  • #3 12 Mar 2016 01:10
    Seba7225
    Poziom 7  

żaden klawisz od f1 do f12 nie przechodzi do trybu recovery. Jedynie wciskając F3 próbuje uruchomić network boot, oczywiście bezskutecznie. Przywrócenie ustawień fabrycznych biosu nie pomogło. Włożyłem płytę z windowsem, rozruch idzie, jest pokazane logo windows przez około minutę i znowu się resetuje.

1
  • #4 12 Mar 2016 10:54
    Hardfall
    Poziom 10  

Seba7225 napisał:
    żaden klawisz od f1 do f12 nie przechodzi do trybu recovery. Jedynie wciskając F3 próbuje uruchomić network boot, oczywiście bezskutecznie. Przywrócenie ustawień fabrycznych biosu nie pomogło. Włożyłem płytę z windowsem, rozruch idzie, jest pokazane logo windows przez około minutę i znowu się resetuje.

zmien płyte sprobuj z pen drive .. or wyl uefi w bios ;)

0
  • #5 12 Mar 2016 13:00
    Seba7225
    Poziom 7  

płyta jest sprawna bo sprawdziłem ją kilka dni wcześniej.
    Wgrałbym system na pendrive, gdyby komputer się uruchamiał, ale wtedy raczej już nie byłoby to potrzebne ;)
    To ten komputer posiada uefi? pierwsze słyszę, serio.

1
  • #7 12 Mar 2016 16:06
    Seba7225
    Poziom 7  

No niestety nie mam takiej możliwości, muszę korzystać z telefonu, aby znaleźć rozwiązanie, ale jakąś diagnostykę mogę uruchomić z poziomu startu komputera, ale chyba zawiesza się w momencie testu pamięci (bodajże RAMu, choć RAM jest sprawny bo bios wykrywa prawidłowo), ale jak będzie trzeba to się jeszcze będę mógł upewnić. Mam jeszcze jakiś MEBx, ale szczerze nie wiem co to.

0
  • #9 12 Mar 2016 16:37
    Seba7225
    Poziom 7  

Zaraz sprawdzę. Dodam że posiadam w biosie funkcję SMART Reporting, ale nie wiem jak odczytać logi (o ile w ogóle jakieś tworzy), choć gdzieś indziej w biosie jakieś tam są, ale nie wiem czy to od tego. Posiadam bios w wersji A09 (03/11/08), dysk jest wykrywany. Jak będzie trzeba podać jakieś dodatkowe info to prosze pytać, a tymczasem zajmę się tym RAMem.

EDIT:

System próbuje się włączyć z jedną kością RAM 1GB, ale gdy ma przejść do ekranu logowania to wyświetla się bluescreen, wtedy się resetuje i uruchamia się ta automatyczna naprawa, ale tym razem poprawnie, więc coś się dzieje i jest napisane tylko, że komputer nie uruchomił się poprawnie... wow, to już zdążyłem odkryć... ale mam jeszcze do wyboru opcje zaawansowane, a w nich "Continue" co spowoduje próbę uruchomienia systemu normalnie i wyświetlanie bluescreen'a. Jest jeszcze "Troubleshoot" oraz wyłączenie komputera.

EDIT:

Wybrałem "Troubleshoot“ a w nim "Refresh your PC" (czy jakoś tak) bez usuwania plików, bo chcę zrobić backup niektórych plików i wtedy ewentualnie zrobić format. Teraz komputer się "odświeża" i jest jak na razie 50%, dam znać jak się to załaduje.

EDIT:

Po tym zabiegu komputer zadziałał, ale jedna kość 512MB jest chyba uszkodzona, gdyż z nią komputer nie chce się uruchomić i jest to co wcześniej, no ale na szczęście to tylko 512MB, mam jeszcze 3GB RAMu, więc nie jest źle.Zrobiłem sobie backup plików i teraz będę wykonywał format.

Ogólnie to trochę dziwne, że wymieniłem kartę graficzną a uszkodził się (prawdopodobnie) RAM, choć nawet go nie dotykałem, no ale cóż, może niedługo kupię więcej RAMu.

Dziękuję za pomoc.

0