Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 40pfl5527k 40 cal - Jak połączyć komputer z telewizorem?

Ziomasek 12 Mar 2016 03:04 657 8
  • #1 12 Mar 2016 03:04
    Ziomasek
    Poziom 7  

Witam serdecznie,
    Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość oglądania filmów na tym modelu telewizora z komputera nie bezpośrednio?
    Zgrałem film na pendrive i próbowałem go bezpośrednio odpalić wpinając w telewizor ale nie wykryło filmu, pokazywało że był pusty, format mp4.
    (zdjęć też nie odczytuje, nic kompletnie)

Próbowałem przez przeglądarkę wejść na serwis z serialami i odpalić ale oczywiście jest to praktycznie nie wykonalne przez małą wydajność sprzętu oraz to że nie obsługuje takich filmów.

Jakim innym sposobem mógłbym odpalić film na tym telewizorku?
    Mogę dodać ze telewizor jest podłączony do tej samej sieci wifi co komputer (próbowałem jeszcze z serwerem multimedialnym, ale nie udało mi się go skonfigurować).

Podłączenie bezpośrednio komputera odpada gdyż jest to kompletnie nie praktyczne (muszę cały sprzęt znosić i podłączać co mi zajmuje dobre 20 minut).

Za jakąkolwiek pomoc bardzo dziękuje ;)

0 8
  • #2 12 Mar 2016 10:16
    simhak
    Moderator - SAT

Serwer plików na komputerze i opcje DLNA do sprawdzenia albo odtwarzacz multimedialny podłączony do HDMI, np z systemem Android.

0
  • #3 12 Mar 2016 14:00
    Preskaler
    Poziom 37  

A ja rozwiązałem problem spinając komputer z TV przy pomocy kabla HDMI. Nie ma problemu bo wtedy TV pracuje zamiast monitora.

0
  • #4 12 Mar 2016 14:20
    Ziomasek
    Poziom 7  

Cytat:
    Serwer plików na komputerze i opcje DLNA do sprawdzenia albo odtwarzacz multimedialny podłączony do HDMI, np z systemem Android.

Jak ja mam to zrobić? Podesłał byś jakiś tutorial bo nawet nie wiem jak to w google wpisać :( Chodzi mi o ten serwer plików i opcje DLNA bo odtwarzacz multimedialny odpada, jak się nie będzie dało bez dodatkowego sprzętu to sobie daruje...

Cytat:
    A ja rozwiązałem problem spinając komputer z TV przy pomocy kabla HDMI. Nie ma problemu bo wtedy TV pracuje zamiast monitora.

No przecież napisałem ze tak nie może być!
    Cytat:
    Podłączenie bezpośrednio komputera odpada gdyż jest to kompletnie nie praktyczne (muszę cały sprzęt znosić i podłączać co mi zajmuje dobre 20 minut).

0
  • #5 12 Mar 2016 14:31
    Preskaler
    Poziom 37  

Ja napisałem jak ja zrobiłem. Jeśli u Ciebie odpada to nie moja wina. Jest to najprostszy sposób. Chcesz sie męczyć z innymi rozwiązaniami to spróbuj zmienić SOFT w TV. Może uaktualnienie spowoduje, Ze TV będzie widział filmy i zdjęcia z "pena"? Inny sposób to połączenie przez jakikolwiek dekoder DVB-T. Na rynku wtórnym jest tego pod dostatkiem za śmieszne pieniądze bo ludzie nabywają nowe TV a wtedy dekodery są zbędne.

0
  • #6 12 Mar 2016 14:56
    Ziomasek
    Poziom 7  

Zmienić soft w TV no okej ale jak to zrobić jeśli nie odczytuje nic z pendrive? Jak wgram nowe oprogramowanie?
    (Przez opcje automatycznego sprawdzenia wyświetla się ze jest najnowsze)

Dodam że pendrive jest formatowany zgodnie z wymaganiami ze specyfikacji telewizora czyli na FAT.

Opcja z dekoderem odpada, albo się uda bez albo wcale. :(

Poza tym dzięki za nowe pomysły.

0
  • Pomocny post
    #7 12 Mar 2016 15:17
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Poszukaj coś w stylu PS3 Media Serwer.

A tak po za tematem, nieco przewrotnie: chcesz otwierać drzwi, ale zamiast klamki chcesz użyć tarana by je wyważyć.
    Po to właśnie wymyślono wszelkiej maści "Android Dongle", by "z marszu" rozwiązywać takie problemy...

0
  • Pomocny post
    #8 12 Mar 2016 15:41
    Preskaler
    Poziom 37  

Jeśli prawidłowo wchodzisz w menu i ukazuje się plansza z poszczególnymi mediami, wybierasz film lub zdjęcia i są te media na penie a TV ich nie widzi to należy przypuszczać, że może być jakieś uszkodzenie w TV. Może gniazdo USB dostało jakieś przerwy? Należy spróbować odtworzyć te filmy z nośnika na innym TV aby wyeliminować możliwość uszkodzenia pamięci. Jeśli na innym pójdą to pozostaje serwis albo kombinacje z dekoderem j/w opisałem. Zmiana oprogramowania opisana jest na tym "Forum" i możesz sobie o tym poczytać.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum348.html

0
  • #9 12 Mar 2016 16:33
    Ziomasek
    Poziom 7  

Problem rozwiązany, użyłem innego pendrive i okazało się że działa :D
    Być może stary pendrive coś był uszkodzony.
    No nic bardzo dziękuje za wszelaką pomoc.

Pozdrawiam serdecznie ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo