Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Leon S 1.6 2004r rozrusznik, akumulator

mleczko19 12 Mar 2016 07:34 495 4
  • #1 12 Mar 2016 07:34
    mleczko19
    Poziom 2  

Witam, mam pewien problem, mój seat jak odpalam silnik ma niskie obroty tzn. utrzymuję 500 obrotów czy to może być winą akumulatora? Dodam, że nie dawno go kupiłem i akumulator nie jest w dobrym stanie chodzi mi o to, że jest na bolcach trochę kwasu i czasem ciężko mu było za pierwszym odpalić poprzedni właściciel poinformował mnie o tym, że trzeba go wymienić. Druga sprawa to wczoraj jeździł normalnie tak samo, jak i odpalał dzisiaj wsiadam daję na zapłon palą się wszystkie kontrolki, światło, światełka w drzwiach i w środku, czekam aż zgasną kontroli przekręcam kluczyk jest takie jak by pykniecie i samochód nie odpala i tak za każdym razem jak przekręcę kluczyk w stacyjce rozrusznik czy akumulator nie ma siły na odpalenie auta? (jestem kompletnie zielony z mechaniki a muszę, jakoś go do mechanika zawieść, a wolał bym uniknąć lawety)

• #2 12 Mar 2016 07:46
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

zacznij od wymiany aku

• Pomocny post
    #3 12 Mar 2016 07:49
    RAFPOL5
    Poziom 17  

Naładuj akumulator ale na początku to trzeba zmierzyć napięcie na nim na postoju i po przekręceniu kluczyka i próbie włączenia rozruchu.

• #4 14 Mar 2016 17:13
    mleczko19
    Poziom 2  

wymieniłem aku i teraz falują obroty 500-900 jak jest na jałowym biegu l i nie działa centralny z pilota rozumiem że się rozkodował (przeszukałem forum i nie mogę znaleźć kodowania pilota z tym seatem) a po drugie mam tylko jeden kluczyk wystarczy do zakodowania czy potrzebne są dwa? i domyślam się że jescze trzeba zaadoptować urządzenia sterującego (ECU) po wymianie akumulatora i jak najlepiej to zrobić? czy faktycznie zostawić samochód do rozgrzania się silnika 90 stopni a pozniej w trakcie jazdy na jednym biegu przyśpieszyć do odciny? tak piszą żeby zrobić czy wystarczy samo zostawienie silnika do rozgrzania się

• #5 29 Paź 2016 18:40
    mateklos
    Poziom 7  

Witam
    Miałem podobny problem , z wymiana akumulatora.
    Zabrałem drugi klucz nie używany. Pojechałem do mechanika na adaptacje przepustnicy.
    Skasowałem inspekcje serwisową ponieważ się zapaliła, Wskoczyłem w trasę 60 km i gaz do dech , przyśpieszałem po matulku.
    Po powrocie do domu auto pracowało jeszcze do zagrzania walczył się wentylator.
    Przejechałem par kilometrów, po powrocie silnik na postoju pracował już normalnie około 820 obrotów .
    po pierwszym postoju zdjąłem pokrywę filtra powietrza i przedmuchałem wężyk od podciśnienia od pokrywy zaworowej.
    Jeśli chcesz to możesz próbować podobnie jak opisałem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME