Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć konsole Playstation 3 do monitora 19 cali z wejściami vga i dvi

12 Mar 2016 09:55 2148 6
  • Poziom 3  
    Witam.
    Posiadam konsole Playstation 3 i Monitor hyundai IT X91D DIGITAL.
    Chciałbym podłączyć konsole do monitora przez vga (testowałem przez dvi (kablem dvi - hdmi) ale monitor jest 4:3 więc nie działało).
    Widziałem w pewnym temacie na elektrodzie kabel multi av - vga (ale na allegro go nie ma).
    Więc czy była by możliwość (posiadam kabel multi av do PS 3) gdyby pod żółty chinch (od video) podłączył przejściówkę na vga ,a biały i czerwony (od dzwięku) podłączył do wieży lub monitora przez 2x chinch na mini-jack 3,5 to czy by to działało.
    Przejściówka znaleziona na allegro
    http://allegro.pl/
    Przepraszam jeśli jest błąd w pisowni.
    W razie potrzebnych jakiś zdjęć pisać.
    Z góry dziękuje i czekam na jasną odpowiedź.
    (nie chcę też wydawać po 50 ,100 lub 200 zł na profesjonalne adaptery)
    (czy w Playstation 4 jest wyjście multi av i czy też by działało pod monitorem)

Moderowany przez Olek II:

3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Pomocny post
    Poziom 19  
    [quote="Jakub34533"]Witam.
    Posiadam konsole Playstation 3 i Monitor hyundai IT X91D DIGITAL.
    Chciałbym podłączyć konsole do monitora przez vga (testowałem przez dvi (kablem dvi - hdmi) ale monitor jest 4:3 więc nie działało).
    Widziałem w pewnym temacie na elektrodzie kabel multi av - vga (ale na allegro go nie ma).
    Więc czy była by możliwość (posiadam kabel multi av do PS 3) gdyby pod żółty chinch (od video) podłączył przejściówkę na vga ,a biały i czerwony (od dzwięku) podłączył do wieży lub monitora przez 2x chinch na mini-jack 3,5 to czy by to działało.
    Przejściówka znaleziona na allegro
    http://allegro.pl/
    Przepraszam jeśli jest błąd w pisowni.
    W razie potrzebnych jakiś zdjęć pisać.
    Z góry dziękuje i czekam na jasną odpowiedź.
    (nie chcę też wydawać po 50 ,100 lub 200 zł na profesjonalne adaptery)
    (czy w Playstation 4 jest wyjście multi av i czy też by działało pod monitorem)

Kabel DVI HDMI powinien działać tak czy siak bo to nie ma znaczenia czy monitor jest 4:3 :D
    Jak nie działalo to możesz mieć coś nie tak z tym kablem lub z portem HDMI w komsoli lub portem DVI w monitorze (ewentualnie w monitorze być może masz DVI w wersji analogowej więc z cyfrowym HDMI taki DVI jest nie teges ale to musisz sprawdzić w dokumentacji monitora)
    W twoim przypadku najtaniej i najlepiej jest podłączyć PS3 poprzez przejściówkę HDMI DVI lub kabel HDMi DVI a dzwięk poprzez AV w konsoli .

Jeśli kabel multi AV to chodzi ci o taki kabel do monitora AV - D-sub VGA to takie kable to rzadkość no i są baaardzo drogie(no i taki kabel musi być wysokiej klasy bo inaczej obraz będzie nędzny ) .

Ja mam ps3 podłączoną do monitora 20" 4:3 i wszystko działa bezproblemowo :D .
  • Poziom 3  
    Kiedy po podłączeniu konsoli przez kabel dvi - hdmi obraz nie działał napisałem post na elektrodzie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3128364&highlight=

Dodano po 1 [minuty]:

monitor nie obsługuje hdcp które podłączenie przez hdmi konsola wymaga.

Dodano po 9 [minuty]:

Hdmi w konsoli działa bo jak podłącze pod tv to działa
    Kabel też działa bo aktualnie z niego korzystam pod laptopem
    Dvi w monitorze nie jest popsute bo z niego korzystam
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jakub34533 napisał:
    Kiedy po podłączeniu konsoli przez kabel dvi - hdmi obraz nie działał napisałem post na elektrodzie
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3128364&highlight=

Dodano po 1 [minuty]:

monitor nie obsługuje hdcp które podłączenie przez hdmi konsola wymaga.

Dodano po 9 [minuty]:

Hdmi w konsoli działa bo jak podłącze pod tv to działa
    Kabel też działa bo aktualnie z niego korzystam pod laptopem
    Dvi w monitorze nie jest popsute bo z niego korzystam

No jak monitor nie obsługuje HDCP to przez takie DVI nie podłączysz konsoli a jedynie komputer .
    Więc ewentualnie możesz podłączyć konsolę poprzez D-sub ale do tego będzie ci potrzebna albo kabel AV-Dsub których praktycznie nie ma od dawna albo konwerter HDMI-Dsub najlepiej w wersji z Audio (ja takim mam podłączone ps3 do monitora )+ kabel Dsub
    Jak podłączyć konsole Playstation 3 do monitora 19 cali z wejściami vga i dvi
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jakub34533 napisał:
    A czy jest duża różnica między konwerterem za 20 zł a za 100 zł.
    A pan ile zapłacił ?

Dodano po 45 [sekundy]:

i czy to będzie działało pod Playstation 4

Nie wiem jaka jest różnica bo ja mam jeden z najtańszych konwerterów HDMI ale obraz na nim jest BDB. :D (mam identyczny konwerter HDMI+Audio jak na tej fotce)
    Ważnie jest też żeby kabel Dsub był też dobrej jakości czyli z filtrami ferrytowymi i ekranowany .
    Ja kupowałem na Allegro i z tego co pamiętam zapłaciłem 20 zł + koszt przesyłki :D

Tak powinno działać z ps4 tak samo jak działa też z xbox360