Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu regulator napięcia T-37

12 Mar 2016 10:46 1545 5
  • PCBway
  • Poziom 30  
    perszeron napisał:
    Poszukuje schematu regulatora napięcia T-37

Układ przedstawiony przez autora na zdjęciu w #1, nie jest regulatorem napięcia, a jedynie jego fragmentem.
    Przykład kompletnego regulatora napięcia, z w/w układem, stosowanym np. w zespole prądowórczym "PAD- 20" (prądnicy f-my "ELMOR") - "Regulator napięcia RNGY 41/PAD", przedstawia zał. ilustracja:
    Szukam schematu regulator napięcia T-37 , układ widoczny jest również, tu: Szukam schematu regulator napięcia T-37
    Ponieważ jest to produkt z lat 80-tych, proponuję spróbować uzyskać dokładniejsze informacje w archiwalnych dokumentacjach producentów.
    Sam schemat fragmentu układu (na zdjęciu przedstawionym przez autora tematu), wykonanym jako jednostronny PCB, jest łatwy do odtworzenia, pod warunkiem, że elementy z drugiej strony płytki są widoczne (bo mogą być zalane masą izolacyjną, chroniącą przed wilgocią). Widczne na zdjęciu PCB, charakterystyczne wyprowadzenie 8-nóżkowe (rozłożone na okręgu), wygląda na to (to tylko hipoteza), że po drugiej stronie płytki jest układ scalony (powszechny w latach 80-tych) - wzmacniacz operacyjny µA709 (MAA501÷504) i on stanowi główny fragment układu regulatora (PID).
  • PCBway
  • Poziom 20  
    Moduł trafił do mnie do naprawy ,układ jest dość prosty ale ilość wyprowadzeń i brak pełnego wglądu w dokumentacje komplikuje sprawę.
    Wymieniłem profilaktycznie MAA502 na 709, kondensator 47nf (ułamany),wstawiłem diodę brakowało na wejściu op.
    Mając schemat ułatwiło by całe zadanie ,moduł był naprawiany i mam podejrzenie ze przewody(wyprowadzenia ) mogą być pozamieniane .
  • Poziom 10  
    Witam. Mam pytanie czy udało się znaleźć schemat tego regulatora. Też potrzebuję. proszę o info
    zur(malpa)automarin.pl
  • Poziom 10  
    perszeron napisał:
    Nie udało mi się zdobyć schematu

Dzięki za odpowiedź.