Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć 3 dekodery HD?

12 Mar 2016 12:46 5601 16
  • Moderator
    Witam, w październiku kończy nadawanie TNK SD, zostanie tylko HD. Teraz mam jedną opłaconą kartę TNK i 3 dekodery Globo 7010CX połączone:

Czy jest jakaś możliwość połączenia 3-4 dekoderów na tej lub podobnej zasadzie by oglądać z góry ustawione programy?
    Mam w domu mikro sieć kablową, zrobioną na modulatorach MJM-800 + wkładka kanałowa i podłączone 7 telewizorów w różnych pokojach. Zaznaczam, że nie ma mowy o łamaniu prawa w tym wypadku, bo karta będzie opłacona, a oglądane na stałe 3 programy + naziemna. To mi wystarczy. Nie będę inwestował w 7 dekoderów z kartami, bo to bezsens. Chodzi mi o możliwie najtańsze rozwiązanie. Programy jakie chcę oglądać, to TVN24, Discovery, Kino PL i może jeszcze jakiś, jeśli będzie można połączyć 4 dekodery.
    Pozdrawiam
  • Poziom 32  
    Trzy Nboxy z enigmą spięte switchem. Doskonale sprawdza się ze Smart HD do którego można łatwo zmigrować z TNK ( sprawdzone na czterech odbiornikach). Ewentualnie jakieś Bigsaty czy Fergusony. te ostatnie na oryginalnym sofcie mogą pójść dwa z jednej karty i także spięte siecią. Do Bigsatów prawdopodobnie tani splitter. Ale osobiście Bigsata nie polecam. Już lepszy Opticum.
  • Poziom 43  
    Olek II napisał:
    Witam, w październiku kończy nadawanie TNK SD, zostanie tylko HD. Teraz mam jedną opłaconą kartę TNK i 3 dekodery Globo 7010CX połączone:

Czy jest jakaś możliwość połączenia 3-4 dekoderów na tej lub podobnej zasadzie by oglądać z góry ustawione programy?
    Mam w domu mikro sieć kablową, zrobioną na modulatorach MJM-800 + wkładka kanałowa i podłączone 7 telewizorów w różnych pokojach. Zaznaczam, że nie ma mowy o łamaniu prawa w tym wypadku, bo karta będzie opłacona, a oglądane na stałe 3 programy + naziemna. To mi wystarczy. Nie będę inwestował w 7 dekoderów z kartami, bo to bezsens. Chodzi mi o możliwie najtańsze rozwiązanie. Programy jakie chcę oglądać, to TVN24, Discovery, Kino PL i może jeszcze jakiś, jeśli będzie można połączyć 4 dekodery.
    Pozdrawiam

Przez RS chyba tylko Opticumy.
    Dekodery Ariva tylko przez Lan ale również Cryptobox.
  • Poziom 32  
    Olek II napisał:

Mam w domu mikro sieć kablową, zrobioną na modulatorach MJM-800 + wkładka kanałowa i podłączone 7 telewizorów w różnych pokojach....
    Programy jakie chcę oglądać, to TVN24, Discovery, Kino PL i może jeszcze jakiś, jeśli będzie można połączyć 4 dekodery.
    Pozdrawiam

Dokupując pilota RF-Mak możemy sobie przełączać jeden z dekoderów, będąc w dowolnym pokoju. Koszt tańszy od 4-tego dekodera. Ostatnio właśnie taki sprzedałem ale modulator był DVBT z HD.
  • Moderator
    Witam, ponieważ nie jestem orłem w tym temacie, proszę o więcej szczegółów. Piszecie, że:

"Przez RS chyba tylko Opticumy.
    Dekodery Ariva tylko przez Lan ale również Cryptobox".
    Dokładny model? Oprogramowanie?

"Trzy Nboxy z enigmą spięte switchem."

To samo.

"Doskonale sprawdza się ze Smart HD do którego można łatwo zmigrować z TNK ( sprawdzone na czterech odbiornikach)."

Jeśli sprawdzone, proszę o dokładny opis jak to zrobić.
    Pozdrawiam i dalej śledzę temat.
  • Poziom 43  
    Olek II napisał:
    Witam, ponieważ nie jestem orłem w tym temacie, proszę o więcej szczegółów. Piszecie, że:

"Przez RS chyba tylko Opticumy.
    Dekodery Ariva tylko przez Lan ale również Cryptobox".

Jeśli sprawdzone, proszę o dokładny opis jak to zrobić.
    Pozdrawiam i dalej śledzę temat.

Ariva np. 102E, 103, 202E, 203. http://www.ferguson-digital.eu/pl/produkty/telewizja-satelitarna.html Oprogramowania patch- tu http://www.satedu.cba.pl/
    Cryptobox CR 600, CR650- http://www.expert-tvsat.com/Tunery_sat_CRCI-k39-0--default.html oprogramowania również tu: http://www.satedu.cba.pl/
    W Arivach do każdego pliku z softem masz dodatki jak co połączyć , działa.
    Tu soft do 103. http://www.satedu.cba.pl/index.php?action=dow...o%20all%20receivers/Ferguson/Ariva%20103-203&
    Pobierz, wypakuj , poczytaj.
    Nie pisz kolorowo bo cytując cię trzeba robić zbędną robotę bo administrator blokuje kolorowe( kiedyś było czerwone ale niebieskie blokować?)
  • Poziom 32  
    Co do migracji sprawa prosta. Kartę teściowej ( TNK) aktywowałem do Smart wysyłając SMS-a. na stronie TNK były opisy. Co do dekoderów to Ariva103. Łącząc je ze sobą za pomocą skrętki oryginalne oprogramowanie pozwala stworzyć multiroom dla dwóch odbiorników. Ale są też alternatywne softy i tu jest lepiej jak dwa. Osobiście polecam jednak Nboxy z Enigmą2. Lub inny linuxowy ale to już niestety inny budżet. Podobnie łączymy je ze sobą przez sieć Lan i po skonfigurowaniu Oscam'a jeden z nich robi za serwer a pozostałe za klientów.
    http://forum.installsat.pl/nbox-konfiguracja-oscam-t1270.html
    Jeśli dodatkowo do dekoderów dostarczymy internet robi się z niego dość zaawansowany odtwarzacz multimedialny/Smart TV. Jeśli mamy podłączony dysk odtwarza MP3 i FLAC. Jest aplikacja IPTV Player ( a w nim Onet Vod TVN Player i wiele innych). Jest Shoutcast ( biblioteka muzyczna i Radio Internetowe). Można oglądać TV na komputerze ( strumieniuje do sieci). Można na TV oglądać obraz z rejestratora ( odtwarza strumień z sieci ). Myślę , że dość :D . I co wygląda ciekawie :?: :wink:

Dodano po 25 [minuty]:

Wygląda na to, że pisaliśmy jednocześnie :wink: , tyle, że ja dłużej . A propo Nboxów to Uwaga. Najlepsze sa BSKA/BSLA a o nie już trudniej. Oferowane są teraz BZZB z przeróbką Modchipem ale tych nie sprawdzałem w takich zastosowaniach.

edit.

Olek II napisał:

"Trzy Nboxy z enigmą spięte switchem."

To samo.
    Co prawda niemile widziane są tu linki do portali aukcyjnych ale zapodam odpowiedź jednego z nich na zapytanie
    "nBOX 5800s BSKA ENIGMA2"
    http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m...box+enigma&bmatch=base-relevance-ele-1-2-0229
    Jak widać jest tego jeszcze sporo i to w cenie niższej od Fergusona, który możliwościami i obsługą do pięt nie dorasta. Ale podkreślam niestety jest to sprzęt używany i odnowiony, dodatkowo po zmianie oprogramowania.
  • Moderator
    Witam, mam jeszcze pytanie, co sądzicie o Sagemcom DSIW 74?
  • Poziom 32  
    Olek II napisał:
    Witam, mam jeszcze pytanie, co sądzicie o Sagemcom DSIW 74?

Oryginalny dekoder NC+ . Funkcjonalny tylko z oryginalną kartą NC+. Do Twoich zastosowań się nie nadaje.
    Abstrachuję, że na wolnym rynku nie do nabycia ( legalnie).
    http://satkurier.pl/news/103449/wifibox-pierwsze-wrazenia.html
  • Moderator
    Ok, wszystko w porządku, ale z tym się nie zgodzę:

Darek.S napisał:
    Abstrachuję, że na wolnym rynku nie do nabycia ( legalnie).

Na Allegro są w sprzedaży.

Nie kradnę, kupuję legalnie. Ale jak nie pasuje do moich zamysłów, to kicha.
  • Poziom 43  
    Darek.S napisał:

A za 250zł to ostatnio nabyłem Nboxa z dyskiem tyle, że z Modchipem. I już mi zrobił problem. Nie odbierał sygnału z dużej anteny. MER powyżej 16-tu. Inny dekoder chodził normalnie. U mnie ten BZZB już pracuje O.K. Ale mam ciut mniejszą antenę ( 130cm a tam była 150-tka). Ciekawostka. Czyżby ulegał przesterowaniu...?
    Prawdopodobnie tak. Zobacz z tłumikiem to się dowiesz na 100%

Moderowany przez telesat1:

3.1.14. Publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego działu forum lub wątku dyskusji.

• Moderator na urlopie...
    Olek II napisał:
    Panowie, to nie należy do tematu.

A potem na skargę i lament, jak do kosza poleci.
  • Moderator - SAT
    Zaproponowano tutaj kilka rozwiązań - czemu nie odpowiadają koledze?

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
  • Moderator
    simhak napisał:
    Zaproponowano tutaj kilka rozwiązań - czemu nie odpowiadają koledze?

Proste, finansowo.