Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka CZ 3402 Polar agregat załącza się dopiero przy 7 stopniach

Rysiek650 12 Mar 2016 13:03 1002 2
 • #1
  Rysiek650
  Level 2  
  Witam
  Może ktoś podpowie co może być przyczyną że agregat chłodziarki załącza się dopiero przy 7 stopniach. Zamrażarka działa poprawnie natomiast agregat chłodziarki załącza się dopiero przy 7 stopniach mimo że ustawione są 3 stopnie. Termostat działa poprawnie bo temperatura wskazywana na wskaźniku jest taka jak na termometrze włożonym d chłodziarki. Agregat też jest OK bo jak się załączy to schładza do 3 stopni. Problem w tym że się nie załącza a ja nie wiem co może być przyczyną :| Dodam że wymieniłem już kondensatory w zasilaczu ale to nic nie dało.
  Może są jeszcze jakieś kondensatory w panelu sterowania które należy wymienić ?
  Może ktoś z forumowiczów miał z taką usterką do czynienia i wie jak można temu zaradzić :)
  Rysiek
 • #2
  kierbedz4
  Level 36  
  Temperatura w komorze chłodziarki zalecana przez producenta na dolnej szklanej półce powinna wynosić + 8 st/C przy prawidłowej exploatacji.Przeczytaj instrukcję obsługi.Nie bez znaczenia jest również pobór prądu jak usiłujesz w chłodziarce utrzymać temperaturę 3 st/C
 • #3
  Rysiek650
  Level 2  
  Dzięki za post ale to nie odpowiedź na moje pytanie. Ja jestem zainteresowany jakością produktów przechowywanych w lodówce a nie ceną zużytej energii.
  Dotychczas temperatura wynosiła zgodnie z nastawą ok 3 stopnie teraz zmienia się od 3 do 7 mimo że cały czas ustawione jest 3..