Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG G2 LS980 - LG G2 LS980 - Wymiana baterii i brak ładowania

haker146 12 Mar 2016 13:55 1593 14
  • #1 12 Mar 2016 13:55
    haker146
    Poziom 7  

Witam dzisiaj wymieniłem baterię w LG G2 niestety po jej wymianie system się włącza ale pokazuje cągle 0% naładowania nawet wtedy kiedy podłączę ładowarkę nie zmienia się symbol na ładowanie. Podłączenie baterii jest na pewno dobre wszystko robiłem tak jak na instrukcji w internecie.
    Przy próbie uruchomienia LG g2 z wpiętą ładowarką system nie chce wystartować Bardzo proszę o pomoc...

0 14
  • #2 12 Mar 2016 14:49
    grzebak40
    Poziom 11  

Napisz czemu wymieniłeś, co się działo z tamtą baterią i jak w porównaniu z nową działała przed wymianą.
    Nowa to oryginał czy zamiennik? I jaki?

0
  • #3 12 Mar 2016 15:09
    haker146
    Poziom 7  

To jest nowa oryginalna bateria , w tamtej było tak że wystarczyło puknąć w w dolny prawy róg telefonu i się wyłączał; przy różnych wstrząsach było tak samo.
    Całą wymianę robiłem zgodnie z tym filmikiem :

https://www.youtube.com/watch?v=uxMNWVfzsDI

PS>
    Nawet jak włożę z powrotem tą starą baterię to po uruchomieniu Android wykrywa że jest rozładowana do 0% i jak podłączę ładowanie to nie ładuje . Nie mam zielonego pojęcia co to może być

0
  • #4 12 Mar 2016 15:18
    antek1cza
    Poziom 29  

haker146 napisał:
    To jest nowa oryginalna bateria , w tamtej było tak że wystarczyło puknąć w w dolny prawy róg telefonu i się wyłączał
    A teraz tego nie ma ?

haker146 napisał:
    Nie mam zielonego pojęcia co to może być
    Proponuje ściągnąć LG PC suite i zrobić jego aktualizację a po niej HR.

0
  • #5 12 Mar 2016 15:25
    haker146
    Poziom 7  

antek1cza teraz nie ma tego prawdopodobnie była uszkodzona bateria
    Mam wgranego custom roma, poza tym odpada jakakolwiek aktualizacja jak telefon pokazuje 0% baterii

0
  • #6 12 Mar 2016 15:33
    grzebak40
    Poziom 11  

Ciężko na odległość coś stwierdzić na 100%,,, Skoro pukałeś i rozłączało telefon, objawy masz te same na obu bateriach (0% i brak ładowania) to wychodzi na to że masz teraz jedną zapasową ;-), ja raczej kierowałbym się w stronę usterki mechanicznej tzn.:

- złe połączenie którejś taśmy z molexem (złączem, np. kiepski styk);
    - odrywanie się molexa z płyty (praktycznie niewidoczne bo między pcb a złączem, ale do wykrycia), może nawet tego od baterii;
    - mikroprzerwa na którejś taśmie flex;

Te rzeczy ja sprawdziłbym na początku, wygląda mi to na błąd identyfikacji baterii.

0
  • #7 12 Mar 2016 15:51
    haker146
    Poziom 7  

Teraz tylko jak to sprawdzić bo dociskałem wszystkie złącza i to nic nie dało ??

Czy zostaje tylko serwis ??

0
  • #8 12 Mar 2016 16:06
    antek1cza
    Poziom 29  

grzebak40 napisał:
    objawy masz te same na obu bateriach (0% i brak ładowania)
    ale kolega pisze
    haker146 napisał:
    teraz nie ma tego prawdopodobnie była uszkodzona bateria

haker146 napisał:
    odpada jakakolwiek aktualizacja jak telefon pokazuje 0% baterii
    Faktycznie . Kupna bateria powinna być naładowana jest ? Co pokazuje telefon ? Jeżeli 0% to :
    1. Zrobić co proponuje kolega
    grzebak40 napisał:
    ja raczej kierowałbym się w stronę usterki mechanicznej
    gdyż na samym początku piszesz
    haker146 napisał:
    To jest nowa oryginalna bateria , w tamtej było tak że wystarczyło puknąć w w dolny prawy róg telefonu i się wyłączał; przy różnych wstrząsach

2. Jeżeli p.1 nie pomoże obydwie naładować w innym aparacie-znajomi, sklep .
    3. Zrobić aktualizację - post 4

haker146 napisał:
    Teraz tylko jak to sprawdzić bo dociskałem wszystkie złącza i to nic nie dało ??
    zdecydowanie polecam duże powiększenie lupa x25 i obejrzeć

0
  • #9 12 Mar 2016 23:57
    grzebak40
    Poziom 11  

antek1cza napisał:

haker146 napisał:
    zdecydowanie polecam duże powiększenie lupa x25 i obejrzeć

Chwilowe dociskanie nic nie da :) więc tak jak antek1cza sugeruje może ratować Cię duże powiększenie lub pucha sprayu - zmrozić płytę, być może wyjdzie gdzie jest ewentualna przerwa,,,
    Choć szczerze mówiąc sugerowałbym Ci obrać kierunek serwis. Wnioskuję z postów że ani praktyki ani minimum zaplecza technicznego nie posiadasz więc chyba szkoda by Ci było przypadkiem uszkodzić telefon jeszcze bardziej, nie tak?

antek1cza napisał:

grzebak40 napisał:
    objawy masz te same na obu bateriach (0% i brak ładowania)
    ale kolega pisze
    haker146 napisał:
    teraz nie ma tego prawdopodobnie była uszkodzona bateria

antek, hakerowi146 nie chodziło o procent naładowania baterii bo obie pokazują to samo, tylko o to naciskanie i rozłączanie - odpowiedział w ten sposób na Twoje pytanie ;)

0
  • #10 13 Mar 2016 10:53
    haker146
    Poziom 7  

grzebak40
    Zaplecze jest i to bogate jednak raczej nie nada się do sprawdzenia układów scalonych tak wielkiej skali integracji, (no chyba że skorzystać z lupy z powiększeniem i przeglądnąć złącza) praktyka również ponieważ jestem na trzecim roku EiT. Niestety wiem z doświadczenia że znalezienie takiego problemu jak przerwanie ścieżki bądź jak przewiduję w tym przypadku złe połączenie złącza z płytą jest ciężkie bez odpowiedniego sprzętu testującego (zwykłym multimetrem się czegoś takiego nie zrobi )
    Tak chwilowy docisk nic nie da, ale taki docisk złącza do którego podłączona jest bateria (bo obstawiam na problem akurat z tym złączem) podczas włączania telefonu powinien objawić się tym że bateria zostanie poprawnie rozpoznana w przez Androida.

Suma sumarum telefon i tak wyląduje w serwisie :D

0
  • #11 13 Mar 2016 16:04
    antek1cza
    Poziom 29  

haker146 napisał:
    Tak chwilowy docisk nic nie da
    I jak za dużo i mocno się będzie dociskało to uszkodzenie może się powiększyć.
    haker146 napisał:
    (no chyba że skorzystać z lupy z powiększeniem i przeglądnąć złącza)
    Do tak dużej skali integracji wszystkich podzespołów włącznie ze złączami raczej bez mikroskopu się nie da. Najlepszy do tego jest mikroskop stereoskopowy który powiększenie ma od x 20 do x 40 i to zupełnie wystarczy a zimne luty, pęknięcia itp.uszkodzenia widać bardzo wyraźnie.

0
  • #12 14 Mar 2016 23:40
    grzebak40
    Poziom 11  

haker146 napisał:
    Zaplecze jest i to bogate jednak... itd, itd

haker,,, czytam ten post i mam wrażenie jakby pisała go inna osoba niż te powyżej ;)
    A tak serio to również obstawiałbym złącze baterii a konkretnie tą część która odpowiada za identyfikację baterii.

Powodzonka :)

0
  • #13 16 Mar 2016 22:13
    haker146
    Poziom 7  

@grzebak40

Tak tak wiem pierwszy post jak i dwa kolejne były ze strony technicznej opisu na bardzo niskim poziomie :D .
    Udało mi się sprawdzić płytę telefonu mikroskopem cyfrowym na uczelni. Faktycznie w miejscu połączenia gniazda do płyty PCB jest jeden wiszący oderwany lut. Telefon poszedł do serwisu...

0
  • #14 23 Mar 2016 13:25
    haker146
    Poziom 7  

Dzwonili z serwisu niestety nie udało się naprawić telefonu podobno sam serwisant nie potrafił zdiagnozować usterki. Wymieniał on części pochodzące z innego telefonu przeznaczonego na części .
    Takie działanie też nic nie dało...;-(

0
  • #15 24 Mar 2016 01:28
    antek1cza
    Poziom 29  

haker146 napisał:
    Udało mi się sprawdzić płytę telefonu mikroskopem cyfrowym na uczelni. Faktycznie w miejscu połączenia gniazda do płyty PCB jest jeden wiszący oderwany lut
    A mówił im kolega o tym i , że jak dociskał to zaskakiwało ?
    Jeżeli nie to może podmieniali nie to ? Chociaż jak serwis GSM to chyba sprawdzali między innymi to połączenie. No szkoda .

0