Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

seat altea 2007 - centralny zamek nie otwiera drzwi pasazera

12 Mar 2016 14:11 4620 7
  • Poziom 7  
    witam wszystkich forumowiczów,
    wrzucam temat jeszcze raz z nadzieja, że uda znależć sie przyczyne problemu.
    Centralny zamek (pilot) nie otwiera drzwi pasazera (trzeba je otwierac od srodka poprzez klamke wewnetrzna)
    Moze ma ktos schemat calego ukladu (silnik to 1.9 tdi 105KM)
    Drzwi normalnie są zamykane przez pilota , zamek nie reaguje na probe otwarcia
  • Poziom 8  
    Mierzyłeś napięcie na kostce od siłownika? Ewentualnie możesz spróbować zamknąć drzwi i nacisnąć dwa razy przycisk otwierania na pilocie
  • Poziom 10  
    nie ma jak sie wypowiadac nie wiedzac jak dany machanizm dziala. Ja to rozebralem i tam sa dwa silniczki jeden odpowiada za zamylkanie od zewnatrz i od srodka i otwieranie tylko od srodka. A drugi odpowaida za otwieranie i zamykanie tylko od zewnatrz. Ten w tym przypadku trzeba wyczyscic. Pozdrawaim
  • Poziom 38  
    kida5 napisał:
    nie ma jak sie wypowiadac nie wiedzac jak dany machanizm dziala. Ja to rozebralem i tam sa dwa silniczki jeden odpowiada za zamylkanie od zewnatrz i od srodka i otwieranie tylko od srodka. A drugi odpowaida za otwieranie i zamykanie tylko od zewnatrz. Ten w tym przypadku trzeba wyczyscic. Pozdrawaim

Przecież napisał że otwiera je klamką czyli w tym przypadku całkowicie mechanicznie wiec żaden silniczek nie jest wykorzystywany. Tak wogóle to jeden odpowiada za zamykanie i otwieranie a drugi służy do ryglowania zamka. Powtórzę się skoro byłby to komutator to nie działało by nic ani zamykanie ani otwieranie. A skoro działa zamykanie (silnik obraca się w np prawo) czyli komutator działa wiec nie ma możliwości żeby w drugą stronę silnik się nie kręcił. Więc Twoja teoria legła w gruzach. Zapewne, pewnie o tym nie wiesz ale winne są mikrowłączniki za pomocą których komputer ,,wie,, w jakim położeniu jest zamek. Czyszcząc zamek zapewne wyczysciłeś i te włączniki i to to naprawiło Twój zamek.
    Ps rozbierałem taki zamek dużo więcej razy niż Ty więc wiem jak działa.
  • Poziom 10  
    Szkoda mi czasu na ta glupia dyskusje ja napisalem to co przetwstowalem na swoim samochodzie w obu przednich drzwiach i co dzialo u mnie nic nie robilem tylko rozbieralem wiekszy silnik i czyscilem komutator. To czy ktos sprawdzi moje rozwiazanie w praktyce to jego sprawa. Pozdrawiam
    Ps link do filmiku z podobnym zamkiem i problemem
    https://youtu.be/LsZgLo15EhE
  • Poziom 15  
    Ta sama sytuacja dopadła mnie (Altea xl 2007). Tylne lewe drzwi po wcześniejszym zamknięciu z pilota można było otworzyć tylko od wewnątrz klamką. Rozebrałem kasetę, wyciągnąłem większy silniczek i wziąłem do testów. Po podaniu napięcia silnik kręci się w jedną stronę, po zmianie polaryzacji silnik nie działa. Po rozebraniu i wyczyszczeniu komutatora silnik kręci się w obie strony.
    Dzięki kida5 za opis i rozwiązanie problemu.