Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei E5577C - Połączenia routera LTE z innym routerem i WD MYCLOUD

12 Mar 2016 17:16 3366 7
 • Level 6  
  Witam wszystkich forowiczów,
  Posiadam internet mobilny z routerem Huawei E5577c. Podsiadam dysk zewnętrzny WD My Cloud. Chciałbym całość połączyć aby mieć dostęp do danych z dysku w niezależnie od miejsca w którym się znajduje. Huawei jest na stałe w miejscu gdzie znajduje się WD. Niestety dysk nie ma WiFi (tylko LAN). Proszę o informację co mogę zrobić żeby połączyć WD z internetem LTE udostępnianym przez Huawai. Dodatkowo dysponuję takimi urządzeniami jak Linksys WRT54GL, D-link DIR300 oraz routerem Tp-link z możliwością podłącznia mobilnego internetu (ale niestety nie mam modelu tylko ten router Huawai).

  Dajcie proszę znać co mogę zrobić żeby rozwiązać mój problem. Proszę o dokładną instrukcję gdyż nigdy podobnych rzeczy nie robiłem.

  Pozdrawiam
  tomikb1
 • PLFONPLFON
 • PLFONPLFON
 • Level 6  
  Modelu tplinka nie moge aktualnie sprawdzic. Pamietam tylko ze ma mozliwosc podlaczenia modemu po usb
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Ogólnie to wiedząc, że masz urządzenia, które wymagają portów LAN po co wziąłeś zabawkę MiFi czyli mobilny routerek E5577 takowych portów nie posiadający ? Takie routerki nie nadają się do ciągłej pracy 24/7 i tworzenia sieci domowej z pełnego zdarzenia. do tego celu trzeba było brać router z modemem LTE i gigowymi portami LAN do NAS. Np. B315 . Możesz próbować podłączyć E5577 do tego TP-Linka po USB, może zadziała. Osobiście robiłem takie próby z MR-3220v1 i MR-3420v2 na oryginalnym FW z E5372 i działa. Podobnie po wgraniu na nie Gargoyle i konfiguracji WAN. Oczywiście wtedy jest podwójny NAT, i dwie sieci WiFi ( na E5372 nie idzie go wyłączyć). Poza tym TP-Linki oczywiście nie dadzą rady zasilić po USB tego MiFi i będzie potrzebny aktywny HUB 2A do zasilania MiFi. Druga opcja to wykorzystać WRT-54GL lub DIR-300 jako AP Clienta. Tu masz instrukcję dla DIR-300 http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Laczy...y-bezprzewodowo-DIR300-wifi-bridge,35571.html
 • Level 6  
  dzięki za podpowiedz, do czasu zakupu odpowiedniego routera skorzystam z drugiego rozwiązania z d300 lub linksysyem.
 • Level 6  
  Jeszcze raz dzieki
 • Level 6  
  Jeszcze jedno pytanie. Jak bym miał kupić dedykowany router LTE z portem LAN, to masz szukać H B315 czy czegoś innego. Zależy mi na dobrym urządzeniu. Może z dodatkową możliwością podłączenia drukarki po USB. Z góry dzięki.