Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 806 2.0 Benzyna 2001r. - Montaż uniwersalnego sterownika zamka

Posw580 12 Mar 2016 19:54 2772 23
    Posw580
    Level 12  
    Witam panowie, kupiłem peugeota 806 i dostałem jeden kluczyk bez sterowania centralnym zamkiem. Zakupiłem uniwersalny sterownik CarProtect BX30 i chciałbym go podłączyć do oryginalnej centralki TEXTON.

Po przeanalizowaniu kabli doszedłem do takiego etapu, że znalazłem dwa kable
    1. fioletowy o numerze 6291, który zamyka centralny po podaniu na niego masę.
    oraz
    2. pomarańczowy o numerze 6293, który też zamyka centralny zamek po podaniu na niego masę.

Problem w tym , że sprawdziłem wszystkie kable podwajając na nie masę i żaden kabel nie otwiera centralnego zamka. Czy możecie mi w tym pomóc.
    piotrek22101
    Level 39  
    W peugeotach trzeba przeciąć dwa przewody i podawać impulsy tylko w stronę modułu nie siłownika. Nie pamiętam tylko czy plus czy minus czy na zmianę.
    Moderated By norbert.s.:

Ostrzeżenie za pisanie bzdur - 3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Proponuje wyhamować z pisaniem wszędzie i o wszystkim, bo skończy się to na czasowej blokadzie pisania.

Posw580
    Level 12  
    Panowie zamek sterowany jest masą.
    Instrukcje mam ale do sterownika uniwersalnego.

Kolega Carrier ma rację gdy przeciąłem ten kabel zamek się otworzył ale nie z pilota :( ,to nie rozwiązuje sterowania z pilota, który steruje uniwersalnym sterownikiem.
    gdy podłączyłem biały kabel od uniwersalnego sterownika odpowiedzialny za zamykanie do jednego końca przeciętego pomarańczowego kabla, a drugi biało czarny od otwierania do drugiego końca to zamek się zamyka i po chwili otwiera.
    piotrek22101
    Level 39  
    Bo sterownik daje tylko impulsy masy . W tym wypadku trzeba dołożyć dwa przekaźniki i odpowienio je połączyć.

Moderated By norbert.s.:

Kolejne bzdury. Z powodu wbudowanych przekaźników sterownik daje taki impuls jaki sobie życzymy.

Posw580
    Level 12  
    Macie może jakiś schemacik. Zastanawiam się po co dokładać przekaźniki skoro centralny by działał gdybym miał kluczyk.
    piotrek22101
    Level 39  
    Z kluczyka tak ale z tego pilota nie
    Posw580
    Level 12  
    piotrek22101 wrote:
    Z kluczyka tak ale z tego pilota nie

czyli nie wystarczy podłączyć się z centralką uniwersalną do sterownika centralnego oryginalnego Texton-a ???
    Skoro nie da rady jak piszesz to czy macie może jakiś schemacik co i jak ???
    piotrek22101
    Level 39  
    W tym aucie jest inne rozwiązanie niż
    przewiduje ten uniwersalny i trzeba dać dwa przekaźniki i odpowienio je połączyć w zależności jakie będą reakcje.
    Posw580
    Level 12  
    piotrek22101 wrote:
    W tym aucie jest inne rozwiązanie

Więc prosze o to rozwiązanie bym mógł sterować z pilota centralnym.
    piotrek22101
    Level 39  
    Jak masz połączony ten fabryczny to gdy podasz na niego masę to zamyka? A gdy go przetniesz to otwiera? A co zrobi jak go połączysz?
    Posw580
    Level 12  
    piotrek22101 wrote:
    Jak masz połączony ten fabryczny to gdy podasz na niego masę to zamyka? A gdy go przetniesz to otwiera? A co zrobi jak go połączysz?

gdy podam na ten pomarańczowy masę zamyka centralny, gdy go przeciołem otworzył centralny, natomiast gdy połączę ja znowu razem nie robi nic :(
    piotrek22101
    Level 39  
    Ok. Będą potrzebne dwa przekaźniki
    zwiernorozwierne. Pospolite oznaczenia wyprowadzeń 85.86.87.30.87a.

Dodano po 4 [minuty]:

Narysuję rano, dziś już nie dam rady. Moźe być?
    Moderated By norbert.s.:

Przecież BX30 ma wbudowane przekaźniki.

Posw580
    Level 12  
    piotrek22101 wrote:
    Ok. Będą potrzebne dwa przekaźniki
    zwiernorozwierne. Pospolite oznaczenia wyprowadzeń 85.86.87.30.87a.

Dodano po 4 [minuty]:

Narysuję rano, dziś już nie dam rady. Moźe być?

będę niezmiernie wdzięczny.
    piotrek22101
    Level 39  
    A masz dojście do fabrycznej centralki? Jak tak to można dostać sie do płytki i znaleźć dwa przekaźniki Zamknij/otwórz i sprawdzić czy podając minus przez kontrolkę na styk cewki przekażników czy zamknie lub otworzy.
    Moderated By norbert.s.:

Po co?

Posw580
    Level 12  
    Tak mam zdjęcia w pierwszym poście
    User removed account
    User removed account  
    Posw580
    Level 12  
    norbert.s. wrote:

Jeden przekaźnik podaje na pomarańczowy masę, drugi przekaźnik chwilowo ten przewód rozwiera. To wszystko w tym temacie.

wszystko ładzie idzie napisać, że w 5 minut ja kombinuje od wczoraj cały dzień i nic.
    Cz mogę prosić jakiś konkret. Bo od początku już wiem, że sterowanie jest masą i jednym kabelkiem.
    Więc prosiłbym żeczowo, jak podłaczyć centrale BX30 by działało.
    piotrek22101
    Level 39  
    Żółty ze sterownika do masy auta
    biały do uciętego przewodu po stronie centralki fabrycznej.
    białoczarny też do przewodu po stronie centralki auta.
    pomarańczowoczarny do uciętego od sttrony instalacji.
    Jeśli coś nie tak to niech ktoś więcej wiedzący poprawi.
    Posw580
    Level 12  
    piotrek22101 Wielkie dzięki.
    DZIAŁA - z małymi modyfikacjami.
    Żółty + Żółto-Czarny ze sterownika do masy.
    Biały + Biało-Czarny ze sterownika do uciętego przewodu po stronie instalacji ( nie sterownika)
    Pomarańczowo-Czarny ze sterownika do uciętego przewodu od strony sterownika Texton.

Pytanko i prośba, jakbyście mogli podpowiedzieć gdzie i jak podłączyć kierunki do sygnalizacji alarmu
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    Posw580 wrote:
    gdzie i jak podłączyć kierunki do sygnalizacji alarmu

Za schowkiem po stronie pasażera:
    Złącze 15pin w kolorze czarnym
    - biały przewód pin10 (oznaczenie 2345)
    - żółty przewód pin2 (oznaczenie 2335)
    Posw580
    Level 12  
    Mogę bezpośrednio tym jednym kablem ze sterownika czy musze przez diody prostownice?
    User removed account
    User removed account  
    Posw580
    Level 12  
    norbert.s. wrote:
    Przez diody.

Czy 3A wystarczy. możecie podać jaki typ ich kupić.