Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki - wymiana/naprawa kabla - da się?

Wenoxer 12 Mar 2016 20:58 576 5
  • #1 12 Mar 2016 20:58
    Wenoxer
    Poziom 5  

Witam

Posiadam słuchawki Audio Technica ATH-m50x, która cechują się tym, że jest w nich odpinany kabel. Wejście do słuchawek to jack 2.5mm.

Problem w tym, że dziś się coś zepsuło z kablem. Za każdym razem, gdy ruszam końcówką kabla (tuż obok gniazda w słuchawkach), to dźwięk się moduluje. Tworzy się efekt studni, i inne takie podobne. Da się znaleźć też takie "idealne położenie" tego kabla, że dźwięk jest idealny, ale jakikolwiek ruch kabla i znów efekt studni.

Słuchawki działają na 100%, gdyż sprawdzałem z innym kablem dołączonym do słuchawek, ale ten kabel odpada bo jest za krótki. Na internecie szukałem, to znalazłem po 50 EURO (wliczając przesyłkę) więc muszę odpuścić.

Ważny aspekt: końcówka kabla, którą wkładam do słuchawek, jest lekko zmodyfikowana - tak, żeby poprzez obrót końcówki o 90 stopni się ona zablokowała w środku słuchawek. Dlatego też nie mogę kupić byle jakiego kabla 2.5mm->3.5mm, bo by wypadał ze słuchawek.

Jak sądzicie, ten zepsuty kabel jest do uratowania? Może nie na własną rękę, bo jestem całkowicie zielony w temacie. Byłby to duży problem dla jakiegoś serwisu elektycznego?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

0 5
  • Pomocny post
    #2 12 Mar 2016 21:40
    piotrek22101
    Poziom 39  

Zależy czy uszkodzenie jest we wtyczce czy
    Przewodzie i czy te końcówki są rozbieralne.

0
  • #3 13 Mar 2016 00:30
    Wenoxer
    Poziom 5  

Dziękuję!

W zasadzie, to mam pytanie jeszcze.

Mam ten zapasowy kabel 120cm, który jest za krótki. Dałoby się kupić kabel 3.5mm - 3.5mm minijack oraz jakąś przejściówkę? Żeby wydłużyć to 120cm do powiedzmy 300cm.

Tutaj schemat jakby miało to wyglądać:

(na zielono jest to, co musiałbym dokupić, żeby wydłużyć kabel)

Słuchawki - wymiana/naprawa kabla - da się?

Działałoby to? I czy jakość dźwięku będzie gorsza?

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2016 00:42
    377475
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 13 Mar 2016 02:33
    piotrek22101
    Poziom 39  

Wszystko lub prawie wszystko da radę kupić. Są różne długości.

0
  • #6 14 Mar 2016 14:55
    Wenoxer
    Poziom 5  

Okej, to mam w zasadzie ostatnie dwa pytania.

1)

Zakupiłbym powiedzmy taki kabel-przedłużacz:

Code:
    http://www.morele.net/kabel-delock-przedluzacz-3-5mm-jack-m-f-bialy-2m-84482-748315/ 

Podłączyłbym do tego ten mój kabel 2.5mm-3.5mm. Tylko, że jest taki problem, że ja na końcówkę 3.5mm która wchodzi do komputera nakładam jeszcze taki adapter 6.3mm, żeby mi to weszło do karty dźwiękowej.

Ten adapter 6.3mm wygląda tak:

Code:
    http://ocdn.eu/images/skapiec/ODQ7MDA_/d814bcb0a8321dd39c640f0fd1b8d9d1.jpg

Czy jak nałożę ten adapter 6.3mm na ten przedłużacz, to też wszystko będzie działało? Dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo