Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dekoder UPC + TV - kupno wieży

12 Mar 2016 21:11 1098 4
  • Level 15  
    Witam,

Posiadam telewizor Philips PFL 5008, który ma wyjścia:
    - audio in mini jack, cyfrowe audio (koncentryk), RCA, HDMI ARC, automatyczny easy link
    UWAGA: gdy mam podłączone głośniki pod audio in, to nie działa zgłasnianie pilotem z telewizora. Zgłaśnianie z pilota działa tylko na wbudowany głośnik.

Dekoder UPC media box HD:
    - wyjście cyfrowe audio (koncentryk)
    - 2x RCA L+P
    - scarf

80% czasu to oglądanie telewizji, głównie sport, komedie i filmy
    20% słuchanie muzyki + radio, nie jestem żadnym audiofilem i dźwięk ze zwykłej wieży mi wystarcza. Chodzi mi o to aby wyraznie słyszeć mowę podczas oglądania filmów, wiadomości. Wbudowany głośnik mnie irytuje.

Chce kupić teraz sprzęt, który umożliwi mi :
    - słuchanie radia
    - odtwarzanie cd
    - puszczenie dźwięku z TV
    - obsługa wszystkiego z jednego pilota od UPC gdy ogładam TV (podczas oglądanie telewizji zmieniam kanały i zgłaśniam jednym pilotem)
    - interesują mnie głośniki 2.0 lub ewentualnie 2.1 (na 5.1 nie mam miejsca i nie zamierzam mieć)

Budżet od 300-600zl

Zastanawiałem się nad kupnem zwykłej mini wieży i podłączenie w taki sposób: wyłączenie dźwięku w telewizorze, wzięcie dźwięku z dekodera UPC RCA L+P i podłączenie tego pod AUX z mini wieży. Dzięki temu jak będę zglasnial za pomoca dekodera to będę miał głośniejszy dźwięk podczas oglądania telewizji. Minusem tego rozwiązania będzie fakt, ze jak włączę/wyłacze telewizor to będę musiał podejść do wieży i ustawić opcje "Aux in" aby mieć dźwięk podczas ogladania. Dlatego mam pytanie, czy są jakie wieże, które są w stanie automatycznie wykryć kiedy sygnał jest, a kiedy go nie ma - automatycznie ustawić się w tryb "AUX IN"? Jaka taka opcja się nazywa? Proszę o poradę czy jest jakiś lepszy sposób na rozwiązanie mojego problemu w budżecie 300-600zł :) Myslalem o takiej wiezy: http://www.philips.pl/c-p/BTM2310_12/mikrowieza (kosztuje okolo 400zl)

Proszę o porade. Nie chce mieć takiej sytuacji, że będę musiał używać dwóch pilotów aby podgłasniać dźwięk gdy będę oglądał telewizje. Pytam o wieżę bo wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym nie ma szans na kino domowe, tym bardziej, że chce mieć dźwięk 2.0 lub 2.1. Myle się? Ewentualnie coś modułowego, że po czasie do kupie sobie odtwarzacz cd lub radio. Coś w rozsądnym budżecie.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 11  
    Generalnie trudno jest tutaj znaleźć rozwiązanie które spełni wszystkie wymagania.
    Jak cena niska to nie ma wejścia cyfrowego na sygnał z TV/tuner UPC, jak kino domowe to za dużo kolumn czy za wysoka cena

Najlepszy byłby amplituner kina domowego + CD + kolumny - ale to z pewnością nie będzie takie tanie jak założony budżet - chyba że zdecydujemy się na coś używanego.

Można kupić za sensowne pieniądze używany zestaw:

- amplituner kina domowego - koniecznie z wejściami cyfrowymi optycznymi (powiedzmy 300PLN);
    - nowe lub używane kolumny (200PLN);
    - odtwarzacz DVD/CD (100PLN)
    - okablowanie (min 50 PLN)

Na pewno będzie to grało bardzo dobrze i będzie dobrze współpracować z tunerem UPC i TV. Do tego można dołożyć albo pilot uniwersalny albo nawet pokusić się o prosty model Logitech-a z rodziny Harmony (ok 150PLN). Taki pilot da nam możliwość zaprogramowania akcji - przykładowo chcemy oglądać TV - załączy się nam odpowiednio amplituner, tuner kablówki i telewizor na odpowiednim wejściu; chcemy słuchać muzyki z CD - włączy się nam tylko amplituner i DVD/CD.

Powyższe oszacowanie jest pod dostępny budżet, znajdziemy i coś tańszego jak i droższego. Starsze amplitunery nie będą miały wejścia USB (ale tutaj możemy posiłkować się odtwarzaczem DVD z wejściem USB), nie będzie strumieniowania muzyki po Bluetooth - ale można dodać na jedno z wejść amplitunera taki odbiornik za kilkadziesiąt złotych.

Alternatywnie można wybrać nowe kino domowe Philipsa, np. HTD3540. Nie zagra to pewnie audiofilsko, ale będzie jeden pilot do TV/kina, będzie zwarte, małe - a niechciane kolumny po prostu zostawi się w pudełku.
    Czy to fajnie zagra - trzeba sprawdzić w sklepie i przy okazji dopytać się czy nawet sprawdzić czy funkcja EasyLink pozwoli nam cieszyć się jednym pilotem do TV i wieży.
  • Level 15  
    Hm,. dobra kumam. W takim wypadku bym rozwazal zakup kina domowego, ktore poleciales pod warunkiem, ze to pojdzie na easylink lub kupienie narazie wzmacniacza + kolumn 2.0. Zakladajac, ze na kolumny + wzmacniacz to okolo 500zl-600. Nie ukrywam, ze fajnie jakby kolumny nie byly wieksze niz z "mini wiezy" to co by kolega polecal? Narazie bym kupil te dwa elementy, a z czasem bym dokupil radio, a potem cd. Wolalbym nowki niz uzywki.
  • Level 15  
    Pojeździłem po marketach, posłuchałem, pozwiedzałem...
    Podobają mi się trzy wersje:
    - oknyo cs245 650 zl
    - pionieer XM11 DAB 900 zł
    - denon dm39 ok 1200zl

reszta za droga, lub nie warta swojej ceny. Waham się czy warto iść w radio DAB.
  • Level 11  
    Mini wieża (np. ta Onyko) ma wszystko poza wejściem cyfrowym i wspólnym pilotem. Jeśli taki kompromis Pana zadawala to chyba jest to co Pan szuka.
    Jest nowe, ma CD, odtwarza MP3 (również z USB), jest radio...

O DAB mówi się już lata ale jakoś nikt się nie kwapi żeby z tym startować. Szczerze nie wierzę, żeby zdarzyło się to szybko (jeśli w ogóle).

Tak jak pisałem wspomniane wcześniej kino Philipsa powinno lepiej spełniać stawiane wymagania, jednak to do Pana należy ocena brzmienia, wyglądu i funkcji.