Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana drzwi piekarnika Samsung FQ159UST

12 Mar 2016 21:14 7533 5
  • Poziom 2  
    Potrzebuje wymienic stare drzwi piekarnika na nowe. Nie moge wyciagnac starych. Czy moglby mi ktos podsunac jakis pomysl? Model piekarnika to samsung FQ159UST.

Wymiana drzwi piekarnika Samsung FQ159UST Wymiana drzwi piekarnika Samsung FQ159UST Wymiana drzwi piekarnika Samsung FQ159UST Wymiana drzwi piekarnika Samsung FQ159UST
  • Specjalista AGD
    Na zdjęciach wyglądają na wyjęte.
    Osso chozzi :?: nie pojmuję :(
  • Poziom 2  
    Zrobiłem zdjecie nowych drzwi zeby ten uchwyt lepiej było widać. Stare drzwiczki siedzą w piekarniku!
  • Poziom 2  
    Czy udało się coś zrobić z tymi drzwiami? Mam podobny problem.

EDIT -OK. udało się. Trzeba zablokować te drzwi (zawiaski) w pozycji otwartej. Ja użyłem pałek silikonowych do glueguna (4-5 cm kawałki, trochę je przyciąłem po bokach żeby pasowały w szczelinę w plastikowej wewnętrznej osłonie). Potem wymontowanie/zamontowanie tego ustrojstwa to już pestka.
    Jestem przekonany, że serwisanci mają jakieś specjalne ustrojstwo do odciągnięcia i zablokowania zawiasu.
  • Poziom 1  
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc i dokładniejszy opis jak wymienić te drzwi w piekarniku, które zawiasy odgiąć?
    Z góry bardzo dziękuję.
  • Poziom 2  
    Czołem.
    Posłużę się fotkami autora postu. Mam nadzieję, że się nie obrazi :).
    Foto 1.
    Drzwiczki zamontowane w urządzeniu. Aby je zdjąć należy zablokować zawias. W tym celu trzeba wsunąć w prostokątny otwór pod zawiasem jakiś element w kształcie tego otworu. ja użyłem silikonowych "pałek" do glugana. Tylko je trochę przyciąłem, żeby pasowały. Jak je tam wsuniesz to zawias oprze się na nich i nie będzie tak wściekle sprężynował. Wtedy można delikatnie zdjąć te drzwiczki. Trzeba trochę po manewrować i zejdą -nic trudnego.
    Foto 2.
    Tu się zaczną schody. Trzeba odgiąć zawias o 90'. Trzeba przy tym bardzo uważać bo jak zawias strzeli to szlag trafi szybę. Najlepsza do odciągnięcia zawiasu była by rurka ze stali o średnicy niewiele większej niż czop na który trzeba ją nałożyć (punkt1). Po założeniu odciągasz zawias o 90' (punkt 2). Potem blokujesz zawias tak jak przy zdejmowaniu drzwiczek (poćwicz przy okazji na uszkodzonych drzwiczkach to odginanie zawiasu -ta sprężyna jest bardzo mocna).
    Po zablokowaniu obu zawiasów zakładasz drzwiczki. I tyle w tym temacie.
    Polecam wziąć sobie kogoś do pomocy. Lepiej żeby ktoś przytrzymał te drzwiczki przy odginaniu zawiasów.
    Pzdr