Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon zaczął buczeć bez przyczyny.

12 Mar 2016 21:26 3540 14
 • Poziom 6  
  Witam! Mam przedziwny problem.. - może zacznę od początku. Chwała temu który mi pomoże.

  Zakupiłem sobie słuchaweczki Superlux wraz z mikrofonem Zalman MIC1. Wszystko pięknie śmigało. Dosłownie nagle, podczas rozmowy przez TS mikrofon zaczął buczeć. Najzwyczajniej sobie siedziałem i obsługiwałem PC, gdy ten zaczął szfankować. Tutaj od razu zaznaczam że korzystałem ze sterowników od Microsofta, do karty dźwiękowej. Zainstalowałem od Realteka - co się okazało, buczenie nie ustało a mnie nie było słychać. Po powrocie do sterowników domyślnych, buczenie nadal występowało aczkolwiek było słychać mój głos. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że gdy dotykam ręką wlotu powietrza do akumulatora - buczenie maleje do minimum. Mikrofon na innym komputerze śmiga bez problemu. Raz nawet po kilkukrotniej instalacji i deinstalacji sterowników, mikrofon zadziałał! Eureka. Wybrałem się aż do kuchni po kanapkę - lecz po powrocie okazało się że buczenie wróciło. (Poważnie, nie zmyślam!)

  Próbowałem:
  - Ustawiać mikrofon jako domyślny.
  - Odfajkować nasłuchiwanie urządzenia.
  - Regulować poziom głośności mikrofonu jak i zwiększanie wydajności.
  - Sprawdzać kable na mikrofonie oraz wejścia do komputera.
  Prawdopodobnie tyle - o ile o niczym nie zapomniałem.

  Specyfikacje:
  Płyta główna: Gigabyte GA-M56S-S3
  Karta dźwiękowa: Realtek ALC888/1200 @ nVIDIA MCP65

  Na pierwszym SS ukazany jest mikrofon podczas normalnego użytkowania, zaś na następnym podczas trzymania ręki w okolicach tylnej obudowy komputera.

  Mikrofon zaczął buczeć bez przyczyny. Mikrofon zaczął buczeć bez przyczyny.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  Może to być problem z masą (ekranowaniem) mikrofonu, ewentualnie uziemieniem komputera.
 • Poziom 6  
  Mógłbyś jakoś to rozwinąć? Bardzo bym prosił.
  Zaznaczam jeszcze raz że stało się to z sekundy na sekundę, co najbardziej mnie dziwi.
 • Poziom 17  
  Odłącz od kompa kable, które w danej chwili nie są potrzebne. Spróbuj podłączyć komputer do innego gniazdka z bolcem i bez bolca. Jeżeli jest problem z niewłaściwym uziemieniem, to w którymś momencie powinno przestać buczeć.
 • Poziom 6  
  Akurat wszystkie kable były potrzebne, bo nie miałem nic zbędnego. Spróbowałem na przedłużce bez uziemienia (którą miałem cały czas) oraz na przedłużce z uziemieniem. Nie zauważyłem żadnej zmiany. Dodam że kontakt także posiada bolca.

  Dziękuję i proszę o jakieś dalsze wskazówki.
 • Poziom 17  
  Nie wiem co Ci tu jeszcze poradzić. Jakiś czas temu miałem podobny problem z buczeniem. Wyjście karty dźwiękowej było podłączone do wieży stereo, do radia w wieży była podłączona antena zbiorcza. Jak odłączyłem antenę, przestało buczeć. Też był taki objaw, że jak położyłem rękę na kompie, albo na wieży to przestawało buczeć.
 • Poziom 6  
  No tak.. Dowiedziałem się że w moim obecnym lokalu nie ma uziemienia w kontakcie, to znaczy są tylko te dwa kabelki. Od znajomego dowiedziałem się że można skonstruować uziemienie, dzieląc minusa i podłączając pod uziemienie i tam gdzie ma być przy obejściu.

  Myślicie że poskutkuje?
 • Poziom 17  
  Możesz spróbować połączyć przewodem obudowę komputera z np. kaloryferem. Oczywiście przewód musi być podłączony do niemalowanego metalu.
 • Poziom 6  
  Zrobiłem inaczej - w kontakcie przepiąłem minusa do uziemienia w związku z czym owe uziemienie teraz mam, lecz nie wystarczające. Słychać mnie już, lecz nadal dobywa się szum w tle. Są jakieś sposoby by to zniwelować? Głównie rozmawiam poprzez TeamSpeak, lecz redukcja echa ani trochę nie pomaga.
 • Poziom 17  
  Szum w tle? Może mikrofon jest za czuły. Gdzieś w ustawieniach można ją trochę zmniejszyć. Może będzie lepiej.
 • Poziom 6  
  Szum, może źle to ująłem. Taki metaliczny dźwięk. Bziuczenie, coś w tym rodzaju.

  Wybaczcie że nie odpisywałem.

  Reasumując: Obecnie tego mikrofonu nie używam, zaś wykorzystuję jako mikrofon telefon.. Polak potrafi. Nie mam nowej instalacji elektrycznej w związku z czym nie mam uziemienia, lecz zmontowałem je w kontakcie, co znacznie poprawiło jakość przesyłanego dźwięku, lecz nadal jest on bardzo denerwujący. Chyba tylko jakiś mistrz temu zaradzi. No chyba, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana instalacji elektrycznej na nową - co jest obecnie niemożliwe ze względu na koszty.

  A tak właściwie - ciekawe dlaczego mikrofony stałe w słuchawkach śmigały, zaś ten zewnętrzny, mnie przytłumia tymi dźwiękami. Dodam że na początku użytkowania działał przez 2 dni, bez zmontowanego "prowizorycznego uziemienia".
 • Poziom 17  
  Mikrofon mógł się zepsuć. Mikrofon pojemnościowy w takich urządzeniach to taka aluminiowa pastylka z dziurką. Często się zdarza (z powodu niskiej jakości), że aluminiowa obudowa tej pastylki traci połączenie z masą. Wtedy właśnie buczy. Naprawiam domofony i często się z taką usterką spotykam. Mikrofon zaczął buczeć bez przyczyny.
 • Poziom 6  
  Dzięki za uwagę, lecz to na 90% jest problem z uziemieniem. Dowodem na to jest samo to, że po zrobieniu zerowania w kontakcie, bziuczenie stanowczo zmalało lecz nadal jest zbyt głośne by komfortowo rozmawiać. Dodatkowo gdy dotykam obudowy w okolicy zasilacza, bziuczenie całkowicie ustaje.

  Jak wspomniałem z instalacją elektryczną nic nie zrobię. Dodam że mam zasilacz Modecom Feel III-400ATX (400W). Dowiedziałem się że wymiana na jakiś sprawniejszy model, także przyniosłaby skutek, lecz to tak samo raczej odpada ze względu na koszty.

  Z tego co rozumiem nie pozostaje mi już więcej opcji - no chyba że uziemianie do grzejnika.
 • Poziom 17  
  Spróbuj z uziemieniem do grzejnika.
 • Poziom 1  
  Ejejej, mam patent.. Nie wiedziałem od czego to jest. Tak z nikąd wracał do mnie ten problem. Restartowałem sterowniki, system i nic. Wkońcu walnąłem mikrofonem w biurko i działa xD. Może jak ktoś ma ten problem z mikro za kilka stówek to dziwnie to brzmi, ale POSTUKAJ MIKROFONEM . Przyczyną może być kurz. Taka moja hipoteza :)