Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spłuczka, zawór pływakowy nie pobiera wody

12 Mar 2016 21:51 53283 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,
    bardzo proszę o radę co powinnam zrobić. Zawór pływakowy w spłuczce nie pobiera wody. Jak napełnię ją sama i wcisnę przycisk służący do spłukiwania to woda spływa, ale z powrotem się nie pobiera. Zawór i wężyk wymieniałam ok. 2-3 lata temu, więc myślę, że to nie powinien być problem. Bardzo proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczna.
    Julita
  • Poziom 16  
    Pływak ma chodzić góra dół.Czy chodzi?Po wydróżnieniu wody pływak spada na dół zawór ma się otworzyć i woda wlatuje jeśli tak jest i woda nie wlatuje to zawór.Może być uszkodzony lub zapchany.
  • Poziom 2  
    zawór się nie podnosi. Co w takim razie powinnam zrobić?
    PS Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
  • Poziom 16  
    To pływak ma się podnosić w czasie pobierania wody i opadać w czasie wylewania wody jeśli tak nie jest trzeba zdiagnozować czemu tak nie jest.
  • Poziom 38  
    sjulita napisał:
    Zawór i wężyk wymieniałam ok. 2-3 lata temu, więc myślę, że to nie powinien być problem

Zawór rozebrać i oczyścić , ewentualnie jak nierozbieralny to wymienić . Zazwyczaj zapycha się paprochami .
  • Poziom 35  
    Po odkręceniu wężyka od spłuczki należy z zaworu wyciągnąć filterek plastikowy zatrzymujący wszystkie zanieczyszczenia które wyłapał z wody a następnie przeczyścić ww filtertek i przemyć wodą a następnie ponownie włożyć go w zawór i dokręcić wężyk do zaworu spłuczki.