Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik 1 fazowy od pilarki EINHELL moc 800 W

13 Mar 2016 08:03 1629 2
  • Poziom 10  
    Witam

Mam pilarkę stołową firmy EINHELL o mocy silnika 800W (kupiłem za 40 zł)
    Niestety w tej pilarce spalony jest silnik. Wg parametrów producenta pilarka ma
    poniższe parametry:
    Napięcie sieciowe 230 V ~ 50 Hz
    Moc 800 W S2 10 min.
    Liczba obrotów biegu jałowego 2.950/min
    Jest to silnik indukcyjny (nie komutatorowy).

Niestety silnik żadnych oznaczeń nie ma (brak tabliczki znamionowej).

Czy jest sens przezwajać ten silnik i jaki byłby orientacyjny koszt takiej usługi?

Czy ma ktoś może schemat takiego silnika tzn. średnica drutu cewek dla uzwojenia roboczego i pomocniczego ilość zwoju w cewce etc.
    Stojan w tym silniczku jest 24 żłobkowy, długość rdzenia około 8 cm, średnicy rdzenia nie mierzyłem, ale jak coś to zmierzę. Mogę zebrać charakterystykę cewek tzn średnice drutu ilość zwoju w poszczególnych cewkach z obecnego silnika, ale nie jestem pewien czy nie był od przypadkiem już przezwajana i wolałbym porównać to z katalogiem. Zastanawiam się żeby samemu przezwoić ten silnik chodź ostatni raz to robiłem z 20 lat temu, i waham się czy jest sens samemu się brać za to (muszę kupić drut, preszpan, lakier, etc.).

Gdzie mogę kupić oryginalny taki silnik do tej pilarki i ile mógłby kosztować? Na allegro nie znalazłem takiego silnika.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Moderator HydePark/Samochody
    sp7wlk napisał:
    Czy jest sens przezwajać ten silnik i jaki byłby orientacyjny koszt takiej usługi?

Podjedź do jakiegoś zakładu który zajmuje się przezwajaniem to Ci powinni wycenić z grubsza.

sp7wlk napisał:
    Zastanawiam się żeby samemu przezwoić ten silnik chodź ostatni raz to robiłem z 20 lat temu, i waham się czy jest sens samemu się brać za to (muszę kupić drut, preszpan, lakier, etc.).

Może to się okazać kosztowo nieuzasadnione. Błędy też możesz zrobić, i wtedy cała praca na darmo.
    Zakład gwarancji powinien udzielić.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj w jednym z zakładów przezwajania silników gość wycenił mi przezwojenie takiego silnika na kwotę 160 - 180 zł. Nowy oryginalny silnik dedykowany do tej pilarki kosztuje 250 zł (gwarancja roczna). Po tej analizie dochodzę do wniosku ze spróbuje własnych sił w przezwojeniu tego silnika. Wstępny koszt zakupu drutu nawojowego (miedz), preszpanu, lakieru nie powinien przekroczyć 50 - 70 zł. O postępach swojej pracy poinformuję. Na razie nie zamykam jeszcze tematu. Czekam na opinie i uwagi.