Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 (X7) - Hamulec postojowy elektryczny nie działa.

13 Mar 2016 08:21 4062 3
  • Poziom 10  
    Problem polega na tym że nie działa hamulec elektryczny. Na początku nie odpuścił mi zacisk lewy tylny do końca po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymałem auto bo wyczułem że coś nie tak.zaświecił błąd hamulca elektrycznego. Zobaczyłem że grzeje się tylne lewe koło. Próbowałem odciągnąć dźwignię przy zacisku ale była dość ciasno i zauważyłem że z prawego zacisku wypadła linka. Otworzyłem schowek w tunelu i pociągnąłem żeby zwolnić ręcznie hamulec. Teraz migają mi kontrolki usterka hamulca postojowego, wyłączenie funkcji automatycznego hamulca, hamulec postojowy miga świadczy o uszkodzeniu układu zaciskania. Na komputerze komunikat "Napięcie linii przebudzenia sterowanego zdalnie - wartość napięcja nie właściwa.
    O co chodzi z tym napięciem czy jakaś przerwa np. bezpiecznik.
    Czy posiada ktoś schemat elektryczny do hamulca?

A to jeszcze z ESP

ESP8.1 Odczyt błędów /Test globalny /Węzeł 2 /Odczyt błędów vehicle \X7 \ABRASR \ESP81 \X7_ESP81_Lecture_defauts.s : 1254_02
    U1219Usterka automatyczne wlaczanie hamulca postojowego sterowanego elektrycznie (FSE)
    Stan hamulca postojowego sterowanego elektrycznieZacignity

Citroen C5 (X7) - Hamulec postojowy elektryczny nie działa.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 18  
    Zobacz czy nie wytopilo przekaźnika na płycie sterownika. Przekaźnik do kupienia w tme.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 10  
    A który to przekaźnik ???
  • Poziom 10  
    Temat zamknięty. Problem sam rozwiązałem. To nie był stopiony przekaźnik.