Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amperomierz na ICL7107 płytka PCB

maciek1221 13 Mar 2016 10:27 600 2
  • #1 13 Mar 2016 10:27
    maciek1221
    Poziom 18  

Cześć,
    jestem na etapie szukania gotowych rozwiązań dotyczących amperomierza na układzie ICL7107 i ICL7660. Gotowy układ będzie połączony z zasilaczem od laptopa i będzie wskazywał pobór prądu przez urządzenie podpięte (laptop). Całość najchętniej zmontowałbym na pająku i elementach smd, tak żeby zmieścić to w oryginalnej obudowie ładowarki, ale jest to niedozwolone.

Szukam płytki PCB z amperomierzem, płytka jednostronna i w 2 wariantach, smd i przewlekane. Na elektrodzie znajdują się projekty marco47, tak przewlekana płytka jest dwustronna lub ze specyficznym połączeniem wyświetlacza, smd jest spoko, ale mam delikatny problem z dostępem do elementów.

Znalazłem tutaj pełną dokumentację http://blog.circuits4you.com/2015/07/icl7107-ammeter-design.html ale zastanawia mnie ten bocznik i shunt connections. Czy rolę bocznika odgrywają 2 rezystory umieszczone na schemacie, a shunt connections to miejsce na wpięcie mierzonego prądu? Czy montując płytkę z tego linka układ już będzie gotowy do działania, czy trzeba jeszcze coś dorabiać, lutować od strony druku etc? Jeżeli to jest gotowiec, to właśnie jego bym wykonał, potrzebuję szybkiego do realizacji rozwiązania ;)

Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Mar 2016 16:08
    emil
    Poziom 15  

Ten drugi schemat pokazuje amperomierz gdzie pod shunt connections podłączasz bocznik o odpowiedniej rezystancji w zależności jakiej wielkości natężenie prądu chcesz mierzyć.

1
  • #3 13 Mar 2016 16:34
    maciek1221
    Poziom 18  

Jak ma wygladac taki bocznik? Mierzyć chcę maksymalnie do 10A.

0