Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi B7 1.6 - Zalany moduł konfortu naprawa , wymiana ?

bula17 13 Mar 2016 10:58 1911 13
  • #1 13 Mar 2016 10:58
    bula17
    Poziom 22  

Witam mam problem z Audi B7 przez zatkane podszybie zalało samochód do punktu modułu konfortu 8E0959433BP którego nie mogę nigdzie namierzyć wiec pytanie czy ten moduł może ktoś naprawić na płycie ewidentnie utleniły się 3 przejścia później wrzócę foto .
    Najlepiej jakby ten nr się zamieniał tylko nie wiem na jaki ??

1 13
  • #3 18 Mar 2016 12:15
    bula17
    Poziom 22  

Witam moduł wymieniony w sumie wszystko jest ok poza

46 Moduł Komfortu
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388)
    49-00 - Brak komunikacji
    01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389)
    49-00 - Brak komunikacji
    Dodam ze na starym module centralny działał takze tylko na przód po zalaniu oczywiscie
    Drzwi zablokowane całkiem nie da sie otworzyć .

0
  • #4 18 Mar 2016 17:22
    lemmak
    Poziom 20  

Bez zdejmowania tapicerki uda Ci się jedynie sprawdzić ciągłość przewodów i zasilanie moduł - tylne drzwi, bo dostęp do wiązki będzie. Ale to wiele nie da. Jedynie wyeliminuje uszkodzenie wiązki jako przyczynę braku komunikacji.
    Sterowanie drzwi przechodzi przez moduł podnośnika szyb i to raczej w nich tkwi problem - przy zalaniu mogły paść.
    Jak zdjąć tapicerkę - co pewnie będzie konieczne - poszukaj albo daj znać - podeślę.
    Pole do popisu ma tu ktoś ze schematem elektrycznym modułu - ja nie mam.
    Myślę też o zasilaniu i bezpiecznikach.

0
  • #5 18 Mar 2016 18:02
    bula17
    Poziom 22  

Toeretycznie odpowiada na rospisce bezbiecznik 23 które pole jest puste brak pinów oraz bezbiecznika Tapicerke dam rade zdjąć bo już siedzenie kierowcy wyrzuciłem wiec dostęp do tyłu mam jeszcze jutro ma przyjść elektryk i polukać co i jak wiec dam znać co i jak .

Elektryk zdiagnozował ze tylne zamki sie spaliły tylko teraz jest kolejny problem nie da sie otworzyć drzwi tylnych tapicerke częsciowo odchyliłem ale nie moge otworzyć zamka moze ktos przerabiał temat ?? z tyłu korby dlatego nie ma sterowników w podnośniku szyby tylko zwarcie uwaliło silniczki w zamkach .

0
  • #6 23 Mar 2016 20:43
    bula17
    Poziom 22  

Witam niestety madal walcze z modułem komfortu
    46 Moduł Komfortu
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388)
    49-00 - Brak komunikacji
    01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389)
    49-00 - Brak komunikacji
    Dodam ze na starym module centralny działał takze tylko na przód po zalaniu oczywiscie teraz zwariowałem wymieniłem moduł zamki tył z angola ale piny oraz nr czesci te same i nadal błedy te same sprawdziłem wszystkie przejścia z modułu do wtyczki zamków tył i wszystkie przejśćia sa ok ma ktoś jakiś pomysł ??

1
  • #7 26 Mar 2016 14:38
    bromhit
    Poziom 16  

Prawdopodobnie włożony moduł ma adaptacje pod cztery elektryczne szyby dlatego wywala błąd tylnych szyb. Dlatego też może być problem z centralnym zamkiem.

ADAPTATION 10, kanał 61:

0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
    1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach
    2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
    3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

0
  • #8 26 Mar 2016 18:21
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Powoli. Podaj jeszcze raz numer modułu, czy aby na pewno się nie pomyliłeś. Podaj jakie oznaczenie ma silnik, podaj wyposażenie jakie masz, czyli głównie chodzi o tylne szyby czy są z elektryką. I podaj obecne kodowanie modułu komfortu a powiem Ci czy jest dobre, czy trzeba zmienić.

0
  • #9 26 Mar 2016 19:43
    lemmak
    Poziom 20  

Moduł raczej ten sam przewidziany do B7 z korbami z tyłu:
    8E0 959 433 BP - 433MHz, elektryczne szyby z tyłu (lub korby).
    Ale obecne kodowanie trzeba rozszyfrować. Może i poprzedni moduł (zalany) nie był właściwie zakodowany do korb z tyłu?

0
  • Pomocny post
    #10 26 Mar 2016 20:17
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Dopóki autor nie poda obecnego kodowania to nic nie zrobimy. 07024, 06768

0
  • #11 27 Mar 2016 10:50
    bula17
    Poziom 22  

Dziekuje za zainteresowanie temat został zmeczony udało mi sie w końcu znaleść moduł o tych samych nr czyli BP poniewaz BC teoretycznie powinien ale nie działa brak mozliwosci zmiany na 46 adaptacja 61 powinno być kodowanie 1 lub 3 w moim wypadku a przyjmowało kodowanie tylko 0 , 2 wyswietlał pomocnik kodowania ze po 1 sa korby pod 3 korby + oswietlenie dodadkowe .

Zostało mi tylko zaprogramować oba piloty wiec wyzerowałem piloty ilość zakodowanych wynosi 0 daje 2 testuj oraz przyciskam zamykanie na pilocie pisze rozpoznano i pilot działa ale mam problem z drugim pilotem bo za każdym razem tylko jeden działa co robie źle ? ?

0
  • #12 27 Mar 2016 12:12
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.

Robisz to samo dla obu kluczyków? Opisz procedurę którą robisz ale dokładnie.

0
  • #13 27 Mar 2016 13:06
    lemmak
    Poziom 20  

bula17 napisał:
    Witam moduł wymieniony w sumie wszystko jest ok

Pominąłeś podanie nam numerów podmienionego komfortu a było by prościej:
    "8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu" - i byś niepotrzebnie nie montował.

0
  • #14 27 Mar 2016 18:19
    bula17
    Poziom 22  

rafal.jaro napisał:
    Robisz to samo dla obu kluczyków? Opisz procedurę którą robisz ale dokładnie.

Robiłem do tej pory to samo dla obu kluczyków czyli adaptacja wpisuje ilosc kluczy 2 daje zapisz naciskam na pilocie zamknij i wartosc sie zmienia na rozpoznano biorę drugi kluczyk daje zamknij ale wartosc jest cały czas jako rozpoznano wyciagam kluczyk ze stacyjki i za kazdym razem tylko jeden działa a wartosc kluczy zapisanych jest nadal 0

``Pominąłeś podanie nam numerów podmienionego komfortu a było by prościej:
    "8E0 959 433 BC - fabryczny alarm, 433MHz, pakiet oświetlenie przestrzeni nóg, elektryczne szyby z tyłu" - i byś niepotrzebnie nie montował,,

Informacje ze pasuje wziołem z forum audi a4 oraz potwierdził mi to autor postu który opisał który moduł mozna jakim nr zamienic w tym wypadku ten numer nie przeszedł wiec zostałem z niepotrzebnym modułem mowi się trudno :)

https://www.youtube.com/watch?v=T_c9ZqVvvg4 tu mam chyba wyjasnienie musze 2x dac adapracje i to pod dwoma roznymi nr .

0
  Szukaj w 5mln produktów