Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Diora As254 - wyłacza się

13 Mar 2016 11:37 807 7
 • Poziom 8  
  Witam. Mam problem z tunerem Diora AS 254. Przez godzinę gra normalnie nic się nie dzieje a po tym czasie wyłącza się. Wyświetlacz z częstotliwością świeci , zasilanie świeci ale nie podaje sygnału na wzmacniacz.Zanika całkowicie fonia na wszystkich zaprogramowanych stacjach.Wystarczy wyłaczyć sprzęt na 20 minut i znowu gra około godziny. Nie jest to wina wzmacniacza gdyż z innych źródeł ( cd, magnetofon) pracuje normalnie .Jeśli mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu będę wdzięczny
 • Spec od sprzętu Unitra
  Może jakieś napięcie zanika? Trzeba zrobić kilka pomiarów w czasie trwania usterki. Trochę własnej inicjatywy.
 • Poziom 31  
  AS-254 nie posiada programowania stacji ani wyświetlacza częstotliwości tylko skalę z diodą jako wskazówką... to tuner w pełni analogowy - na pewno o ten tuner chodzi? Czy dźwięk zanika nagle, czy stopniowo? Główne przyczyny mogą być dwie: temperatura (w miarę nagrzewania sprzętu albo "rozpływa" się któreś z napięć zasilających lub gdzieś, np. z powodu tzw. zimnego lutu pojawia się przerwa w obwodzie) lub uszkodzony kondensator elektrolityczny (zaczyna "puszczać"). Sprawdź na początek zgodność napięć ze schematem (po włączeniu i po tym czasie gdy zaczynają się problemy) oraz sprawdź sygnał w okolicach stereodekodera - czy na wejściu występuje prawidłowo bądź czy już tam zanika.
 • Poziom 8  
  Taki mam symbol na nim AS 254.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Tuner Diora As254 - wyłacza się

  Tuner Diora As254 - wyłacza się
 • Poziom 28  
  To jest AS - 952, proponuję sprawdzić stan baterii podtrzymującej pamięć oraz stan ścieżek w jej okolicy. Mało informacji kolega podał czy podczas awarii tuner można przestrajać?
 • Poziom 8  
  ok dzięki zobaczę jak stan ścieżek wygląda a bateria na pewno do wymiany bo na pewno nikt jej nie wymienił.Jeśli zaś chodzi o strojenie w czasie awarii to jak najbardziej tuner szuka stacji ale nic nie znajduje
 • Poziom 31  
  To AS-952 tylko ktoś front wymienił. Sprawdź, czy na AM też będzie cisza, czy coś znajdzie i szum (zakłócenia). Na długich, na 225 powinieneś móc złapać program 1 PR. Wieczorem na średnich też coś powinieneś móc złapać po podłączeniu jakiegoś przewodu w gniazdo zewnętrznej anteny AM. No i oczywiście pomierz napięcia, jak pisałem wcześniej.
 • Poziom 8  
  problem rozwiązany. Tranzystor w głowicy:)