Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 1998 - Spadł pasek klinowy )rowkowy)

puchan 13 Mar 2016 11:52 753 6
  • #1 13 Mar 2016 11:52
    puchan
    Poziom 14  

Trochę pojeździł bez ładowania i wspomagania i padł akumulator. Akumulator się ładuje ale czy wystarczy to by przejechać 3 km do mechanika. Może założyć coś zastępczego na rolki był trochę alternator pochodził i najlepiej też wspomaganie bo wyraźnie nie trafiam w zakręty... Jakiś sznurek? Dostęp do koła napędowego dosyć utrudniony a samodzielne nałożenie paska wiąże się z odkręcaniem koła i osłony nadkola i nadal nie wiem gdzie przyłożyć klucz do napinacza. Pasek wygląda OK.

0 6
  • #2 13 Mar 2016 11:56
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Skoro pasek spadł to jest usterka, skoro spadł i silnik wciąż żyje to znaczy że masz szczęście.

0
  • #3 13 Mar 2016 12:28
    puchan
    Poziom 14  

DJ ANNUS napisał:
    Skoro pasek spadł to jest usterka, skoro spadł i silnik wciąż żyje to znaczy że masz szczęście.

Wiem już trochę poczytałem na ten temat. Mógł się wkręcić w rozrząd. Czy pasek mógł spaść bo nie było płynu w pompie wspomagania kierownicy? Jakiś opór na jej rolce? Dobrze by było jak tylko to ale pewnie coś sie wyrobiło na którejś rolce.

0
  • #4 13 Mar 2016 12:48
    DJ ANNUS
    Poziom 31  

Jedź do mechanika niech znajdzie przyczynę.

0
  • #5 13 Mar 2016 13:45
    helmud7543
    Poziom 42  

puchan napisał:
    Akumulator się ładuje ale czy wystarczy to by przejechać 3 km do mechanika.

Jeśli naładowany i sprawny (nie zasiarczony) to spokojnie wystarczy, nawet na światłach.

Proponowałbym jednak hol lub lawetę. W pierwszym przypadku nie masz ani wspomagania kierownicy, ani hamulca, o dodatkach typu ABS nie wspominając, chyba że pojedziesz na włączonym zapłonie (wciśnij go kilka razy na wyłączonym silniku - zrobi się bardzo twardy i tym musisz hamować). Oczywiście kluczyk ma być w stacyjce, przekręcony przynajmniej na pierwszą pozycję (niby oczywiste, a niejeden zapomniał o blokadzie kierownicy).

0
  • #6 15 Mar 2016 09:16
    lemmak
    Poziom 20  

Nie wiadomo jaki to silnik i czy pompa wody nie jest czasem napędzana tym paskiem - sprawdź to zanim podejmiesz decyzję.

0
  Szukaj w 5mln produktów