Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Brak touchpada po rozkręceniu laptopa

Killerek7 13 Mar 2016 12:55 936 2
  • #1 13 Mar 2016 12:55
    Killerek7
    Poziom 5  

Witam, rozkręcałem i czyściłem laptopa. Po skręceniu - brak kursora myszki - touchpad nie działa, klawiatura działa.
    Podłączyłem myszkę zewnętrzną - działa.

Rozkrecam ponownie i:
    -> odpinam taśmę klawiatury i touchpada, następnie podpinam sam tochpad - działa.
    -> dopinam taśmę klawiatury -> klawiatura działa, tochpad - nie.

Męczę się od godziny, nie wiem o co biega, działało współnie bardzo dobrze, a teraz po podłączeniu klawiatury touchpad jest wyeliminowany.

Ktoś, coś?

Pozdr.

0 2
  • #2 13 Mar 2016 15:39
    marci4
    Poziom 29  

Taśmy oglądałeś i są w dobrym stanie?
    W niektórych laptopach po złożeniu trzeba włączyć touchpad klawiszem funkcyjnym. Z tego co pamiętam u Ciebie to będzie F6 czyli uruchom laptopa do Windowsa i kliknij Fn+F6.

0
  • #3 13 Mar 2016 16:17
    Killerek7
    Poziom 5  

Wychodzi na to, że jest to wina taśmy, pomęczyłem się trochę i raz działa, raz nie działa.
    Klawisze funkcyjne i BIOS sprawdzony.
    Jak działa to w prawym dolnym rogu załącza się sterownik Synaptics do touch'a i jest w porządku, a czasami jak włączam komputer to nie pokazuje się w ogóle kursor i nie ma w dolnym rogu ikonki synaptica.
    Teraz jestem po kilkudziesięciu testach i ... póki co, odpukać, działa. Ale jak będę miał więcej czasu
    Taśmę sprawdzałem, jest w dobrym stanie, normalnym, prawidłowo włożona.

Edit: wszystko kilka razy poodpinałem i popodłączałem - w końcu działa wszystko jak należy. Zapomniałem zaktualizować post :) zrobiłem to nastepnego dnia.

0