Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT 116212W - Pralka działa ale nie wiruje

pieczyk111 13 Mar 2016 13:21 1155 2
  • #1 13 Mar 2016 13:21
    pieczyk111
    Poziom 6  

Witam. Mam pralkę Electrolux EWT 116212W. Problem w tym że przestała wirować. Filtr wyczyszczony, waż drożny wszystko wyglada Ok. Pralka pierze, pompuje wodę i ja odprowadza bez problemu. Wszystko jest Ok do momentu wirowania. Pralka w tedy kręci i na przemian wypompowywuje wodę której już nie ma ale w momencie kręcenia nie rozpędza się. Na manualnym jest identycznie. Raz gdy ja rozkrecilem i losowo wybrałem 700 obrotów (trzymając rękę na bębnie) wywirowala. Niestety to był jej ostatni raz. Problem jest w module czy w kondensatorze ? Raczej nie jest to kondensator rozruchowy bo pierze i nie buczy, choć mogę sie mylić. Może to być ten drugi kondensator ?

0 2
  • #2 13 Mar 2016 13:29
    stanislaw1954
    Poziom 41  

pieczyk111 napisał:
    Pralka w tedy kręci i na przemian wypompowywuje wodę której już nie ma ale w momencie kręcenia nie rozpędza się.
    Według mnie wskazuje to na złe odczytanie poziomu wody w pralce( jakby pompka nie wylała). Do sprawdzenia połączenie hydrostatu z bębnem.

0
  • #3 13 Mar 2016 15:27
    pieczyk111
    Poziom 6  

Hydrostat jest Ok bo podczas prania działa bardzo dobrze. A przy wirowaniu to jest normalne ze on próbuje odprowadzić wodę gdyż przy wirowaniu zawsze coś tam odsączy a ze nie wiruje to nie ma co

1