Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Case 5130 - Działanie napędu

CASE5130 13 Mar 2016 14:20 1032 2
  • #1 13 Mar 2016 14:20
    CASE5130
    Poziom 2  

Witam,
    Od nie dawna jestem posiadaczem ciągnika Case 5130 i zastanawiam się na jakiej zasadzie dział napęd ponieważ, gdy przełączę guzik pod kierownicą odpowiedzialny za włączenie napędu nic się nie dziej itak się zastanawiam czy on ma sie jakoś automatycznie załączyć czy coś jest zepsute, dodam również, że gdy przełączę guzik, nie zapala mi się żadna kontrolka.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 13 Mar 2016 15:27
    wal-ker
    Poziom 30  

Witam.
    Naped ze skrzyni biegów na przednia oś przekazywany jest za pomoca sprzegła mokrego.Te załączane/rozłączane jest za pomoca cisnienia oleju.Cisnienie oleju włączane jest elektrozaworem.Jego włącznik znajduje się nad stacyjką.
    Z tym że przedni napęd włączony jest wtedy gdy w sprzęgle nie ma cisnienia oleju.A wiec nawet gdy zepsuta jest elektryka i brak cisnienia oleju to przedni napęd jest włączony. A to dzieki temu że sprzegło zacisnięte jast za pomoca sprężyn talerzowych(Bellewilla).Rozłączane zas jest cisnieniem oleju.
    Tak więc mysle że masz napęd przedni non stop włączony.

0
  • #3 13 Mar 2016 17:06
    CASE5130
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź, możesz mi powiedzieć od czego mogę zacząć sprawdzanie, żeby wykryć usterkę? Może to porostu jakiś bezpieczniki jest spalony, albo zwyczajnie może brakować mi oleju i dlatego występuje brak ciśnienia-sprawdzałem tylko stan oleju na skrzyni, a nie wiem czy ten olej również pracuje na sprzęgle.

1