Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka bosch WFA2070 - Zdjęcie podłączonych kabli do programatora

dydelff 13 Mar 2016 14:47 804 6
  • #1 13 Mar 2016 14:47
    dydelff
    Poziom 2  

Witam na początek chcę się przywitać i z góry podziękować za posiadaną i dalej przekazywaną wiedzę która jest dźwignią tego forum.
    Wracając do mojego problemu to dotyczy on tak jak w temacie pralki firmy bosch model WFA2070 otóż serwisant stwierdził awarię programatora, który to zakupiłem używany i zabudowałem przepinając kabelek po kabelku. Pewność co do programatora mam ponieważ przyszedł z panelem przednim pralki więc typ się zgadza. Aczkolwiek pralka po uruchomieniu nie pracuje prawidłowo (uznajmy że są dziwne programy, niewłaściwy cykl prania). Sądzę, że panowie serwisanci musieli coś odpiąć, przepiąć, zmienić, pogrzebać i inaczej podpięty został programator, a ja idąc starym błędnym tropem powieliłem ten błąd i nie wiem gdzie on leży gdyby mnie ktoś uraczył zdjęciem na pewno bym go zlokalizował. Pozdrawiam i czekam na fotki. Dzięki.

0 6
  • #2 13 Mar 2016 16:17
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

dydelff napisał:
    są dziwne programy, niewłaściwy cykl prania

Może sam programator jest przykręcony w niewłaściwej pozycji.

0
  • #3 13 Mar 2016 17:48
    dydelff
    Poziom 2  

jest przykręcony tak samo jak poprzedni

0
  • #4 13 Mar 2016 17:52
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

cezet napisał:
    są dziwne programy, niewłaściwy cykl prania

To opisz to konkretniej.

0
  • #5 14 Mar 2016 20:37
    dydelff
    Poziom 2  

cóż takiego mam opisać ? potrzebuję zdjęcia podłączonego programatora ponieważ podejrzewam, iż serwisanci sprawdzający pralkę poprzepinali coś i ja przepinając programator kabelek po kabelku powieliłem ten błąd. Pralka ma dziwny cykl prania trudno mi go opisać ponieważ nie byłem przy praniu, z relacji jaką mam pralka kręci pierze ma obroty w obie strony ale nie ma płukania i za często wiruje mniej więcej takie są objawy. Znalazłem na elektrodzie schemat od pralki siemens podobno to to samo co mój bosch. Aczkolwiek nie ukrywam że zdjęcia zaoszczędziły by mi wiele sprawdzania i rozbiórki.

1
  • #6 17 Mar 2016 12:47
    PBK
    Specjalista AGD

ręce opadają
    Tak to jest , jak ktoś bierze się za coś , czego nigdy nie robił
    Nigdy! nie wsadził bym nawet sobie jakiegoś używanego programatora niewiadomego pochodzenia nie mając 100% pewności o jego sprawności
    obawiam się, że z Twoją wiedzą schemat ideowy , czy foto nic Ci nie pomogą

0
  • #7 17 Mar 2016 22:05
    dydelff
    Poziom 2  

Chyba jednak nie jest tak źle bo dałem radę, natomiast programator kupiłem sprawny z takiej samej pralki i z całkiem innym uszkodzeniem schematy są czytelne i nie potrzeba do nich geniusza niestety trzeba więcej rozbierać aby dostać się do oznaczeń i jest zabawy ze sprawdzeniem okablowania, aczkolwiek kontrolnie zdjęcie by się przydało jeśli ktoś dysponuje to z góry dziękuję za fatygę.

0