Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak najwiekszy Tv do 4000 zł

mateuszklimala 16 Mar 2016 17:30 2283 58
    mateuszklimala
    Level 9  
    patrze na ceneo nie negocjowałem jeszcze nigdzie..
    User removed account
    Level 1  
    mateuszklimala
    Level 9  
    A może warto czekać na nowe modele,nie spieszy mi się aż tak bardzo...a z drugiej strony okaże się ze stare modele były lepsze a ich już nie będzie...Ktoś coś doradzi..?
    User removed account
    Level 1  
    mateuszklimala
    Level 9  
    Byłem dziś w kilku sklepach i różnie mnie czarowali :-)...Ogólnie każdy mówił co innego i dalej nic nie wiem ciekawego...Co w końcu kupić bo jednak chyba będzie Sony tylko czy 755,805,809 jakieś konkretne różnice w matrycach czy tylko 3d..?Bo ciężko było mi się dopatrzyć róznic a nie miałem swojego materiału :-/(nie tak łatwo z dwuletnim dzieckiem ogarnąć to wszystko)..Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    809 z sonego jest najlepsze.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    ale do 4000zł to nawet 49 cali sensownego nie będzie...
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    sensowne philipsy zaczynają się od serii 6501 - a model 49 cali będzie kosztował przynajmniej 4200zł - więc to akurat wiadomo.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    ale to już akurat wiadomo od ponad tygodnia ;)
    mateuszklimala
    Level 9  
    A jak się ma sony 55w809 do Samsung UE60J6200 60" ceny podobne?
    Svetherus
    Level 28  
    wystarczy wklepać w google. Tak, ceny podobne.
    mateuszklimala
    Level 9  
    Coś czytałem na jego temat.Teraz chce poznać opinie innych.
    Wiem że ceny podobne, pytajnik przez przypadek wstawiłem :-)
    Jak w tym samsungu jest z aplikacjami np: KODI ,IPTVP, YOUTUBE...No i stabilność systemu...
    Generalnie nigdzie nie pisze o matrycy 60" a podobno jest inna niż przy 55".
    Dlatego pytam czy warto i czy 55" sony nie jest lepsze...
    User removed account
    Level 1  
    mateuszklimala
    Level 9  
    Test samsunga był na matrycy 55" pisali że 60" prawdopodobnie bedzię na innej matrycy dlatego pytam czy matryca w samsungu ma 120hz i jak jest z kontrastem i odwzorowaniem kolorów na tym mi najbardziej zależy a samsung +5"...
    User removed account
    Level 1  
    mateuszklimala
    Level 9  
    musze chyba wziąść pendrive i jakiś materiał do sprawdzenia...
    najbardziej zależy mi żeby obraz był ładny
    ale wielkość swoje robi....
    User removed account
    Level 1  
    mateuszklimala
    Level 9  
    Na hdtvpolska bardzo polecają zarówno J6200,6300,jak i 55w80.. Z tym ze cena nawet j6300 jest prawie 600 zł niższa niż sonego a 6200 ma 5 cali wiecej i cena prawie jak sony...
    LOCOLOCO twierdzi że sony inna jakość..........
    Skołowany jestem niech ktoś poratuje,nie wiedziałem ze kupno telewizora to taki problem...Masakra jakaś.......................
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    mateuszklimala wrote:
    Na hdtvpolska bardzo polecają zarówno J6200,6300,jak i 55w80.. Z tym ze cena nawet j6300 jest prawie 600 zł niższa niż sonego a 6200 ma 5 cali wiecej i cena prawie jak sony...
    Skołowany jestem niech ktoś poratuje,nie wiedziałem ze kupno telewizora to taki problem...Masakra jakaś.......................

Wyjaśniam.

HDTVPolska - portal który zajmuje się bardzo poważnymi testami. Robią to po prostu fachowo. Znasz metodologię ich pracy, wiesz na jakim sprzęcie pracują.
    Ich wyniki są spójne z wynikami testów innych poważnych portali.

LOCOLOCO/kiki/jego testy na hdtv - musisz wiedzieć, że LOCO jest sprzedawcą TV. I w związku z tym, testy i opinie wygłasza względem tego które modele akurat chce sprzedać, na jakich modelach ma lepszą marżę itd. Jego metodologia testów albo nie jest znana, albo została wypunktowana (robienie zdjęć telewizorom). Jego wnioski z testów w większości przypadków nie pokrywają się z wnioskami innych testerów. Nie wspominam już o celowym przekłamywaniu - jak właśnie w przypadku samsunga j6200 i próbie udowodnienia, że miał matrycę 50Hz.

Co do wyboru TV - nie polecałbym J6300 o tyle, że krzywe ekrany mają zawsze mniejszy kontrast. Ale już j6200 - czemu nie?
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Niestety, Sony to już nie to co kiedyś (i mówię to z żalem, ponad połowę sprzętu mam Sony). Jedyną dobrą decyzją jaką podjęli w ciągu ostatnich kilku/kilkunastu lat była współpraca z Zeissem. Cała reszta niestety już poleciała...

Co do gwarancji - czyli tylko Sony jest rzetelną firmą? Philips i TLC już nie?
    Moderated By Olek II:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Gitner
    Level 27  
    mateuszklimala wrote:

No ja też miałem problem. Kupno TV za 4k to nie to samo co 1500 zł. Więcej dylematów niż przy kupnie auta. Kolego ja na forum uzyskałem informację co jest dobre na rynku, ale wybór tego jednego musisz dokonać sam. To Twoje oczy nie moje. Ja wybrałem W755C i jestem zadowolony. Wszystkim swoim gościom puszczam filmy 4K z YT i szczeny im opadają :D Oglądałem też J6200 (krzywe nie wchodziły w grę) i obraz z naziemnej mnie nie powalał.
    User removed account
    Level 1