Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOB1600-program krótki 40°C pobiera wodę, a po paru minutach...

13 Mar 2016 15:35 771 13
  • Poziom 9  
    Witam,
    Jestem posiadaczem pralki Bosch WOB 1600 i od wczoraj mam z nią kłopot. Mianowice nastawiłem pranie na program krótki 40°C zaczęła pobierać wodę, po paru minutach wybiło bezpiecznik, więc włączyłem i widzę, że pralka nie reaguje.

Wyłączyłem ją i nastawiłem od nowa programator na krótkie 40°C słychać jak bęben robi jeden obrót i nic, pralka stoi i tak na każdym programie. Nastawiając na wirowanie odpompowuje wodę, ale bęben się nie kręci.

Ściągnąłem obudowę z boku i nastawiłem kolejny raz program i silnik robi jeden, ale gwałtowny obrót, że aż nią rzuca i staje. słychać jakieś dźwięki (tykanie) z programatora, ale nic się nie dzieje. Ma ktoś może jakiś pomysł co jej może być?
  • Poziom 2  
    Prawdopodobnie grzałka ale to zwarcie .
  • Poziom 9  
    czyli przyczyną jest popsuta grzałka?
  • Poziom 2  
    zrobiła zwarcie musisz zmierzyć mirnikiem czy jest sprawna . W amicach jak grzałka robiła zwarcie to też paliła płytkę elektroniczną . Więc radzę zobaczyć grzałkę .
  • Poziom 11  
    A sprawdzałeś szczotki w pralce przy silniku
  • Poziom 9  
    po sprawdzeniu miernikiem grzałki wychodzi na to że jest ok, wartości nie skaczą(są stałe) jutro sprawdzę szczotki
  • Poziom 29  
    okodenim napisał "silnik robi jeden ale gwałtowny obrót że aż nią rzuca i staje".Trzeba sprawdzić tacho silnika.
  • Poziom 9  
    można to sprawdzić sam? znaczy jak to sprawdzić
  • Poziom 11  
    Tu masz filmik jak sprawdzić i wymienić szczotki

Link

Tu znajdziesz szczotkę.
    Bosch WOB1600-program krótki 40°C pobiera wodę, a po paru minutach...
  • Poziom 9  
    szczotki to wiem jak ale dziękuje za chęci chodzi mi o to jak sprawdzić te tacho silnika
  • Specjalista AGD
    okodenim napisał:
    chodzi mi o to jak sprawdzić te tacho silnika

A po co:?: Jeśli już, to omomierzem.
    Szczotki do wymiany i tyle.
  • Poziom 9  
    ok, jutro wymontuje silnik i sprawdzę stan szczotek. Dam znać co i jak
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Ta pralka, to klon Whirlpoola AWG681. Zwarty triak silnika, to najczęstsza przyczyna takiego zachowania. Silniki i tacho są tam pancerne.
  • Poziom 9  
    dzięki wszystkim za pomoc, faktycznie zwarty triak, po przelutwaniu nowego pralka śmiga dalej;D