Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic VIII Generacja 1.4 2010 rok gdzie jest modul zaplonowy

13 Mar 2016 16:42 918 4
  • Poziom 5  
    witam Wszystkich, wlasnie zapisalem sie na forum. mam problem z moja nowo zakupiona HONDĄ CIVIC VIII generacji z silnikien 1.4. Problem siedzi w tym ze nie mam iskry i chcialbym sie dowiedziec gdzie jest modul zaplonowy.
    Z gury dziekuje za pomoc pozdrawiam
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 39  
    Auto nie ma modułu zapłonowego. Jest cewka, sterownik ECU oraz czujnik wału.
    Bez podpięcia pod komputer nic nie wskórasz. No chyba że masz dodatkowy alaram.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 5  
    Witam ciebie Decybel91. powiedz mi gdzie znajduje się ten sterownik ECU i gdzie jest cewka. Czujnik walu odnalazłem. jeszcze jedno pytanko, czy jeśli auto jest po powodzi to czy któraś z tych rzeczy mogła ulec awarii. Pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Topielec jak najbardziej może mieć problemy z elektroniką.
  • Poziom 27  
    Cewki masz na górze silnika, pod plastikami, zamiast kabli wysokiego napięcia masz cewki, przynajmniej u nas w Jazz tak jest. Do cewki przychodzi przewód z komputera, 2gi koniec "cewki"-ta rurka, jest nałożona na końcówkę świecy.

Napisałem "cewki" bo cewka to tak naprawdę zalana fizyczna cewka w plastiku do którego przychodzi twój przewód z komputera, natomiast rurka idąca w dół to nic innego jak przedłużka na sprężynce, u mnie wystarczyło tą "przedłużkę" przekręcić i pociągnąć tym sposobem byłem w stanie wyczyścić co się dało.

Jak wiesz że nie masz iskry to musiałeś wyjąć świece, więc cewki miałeś już w rękach, zacznij od tego czy masz napięcie na cewkach w ogóle. Nie wiem czy tam jest 12V od razu po przekręceniu kluczyka, czy przy odpaleniu, miernik jakiś podstawowy i sprawdź, jak w obu przypadkach będzie 0V to problem masz gdzieś indziej