Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVR8825 czy A4988 sterowanie drukarki i ustawienie kroków

Technolodzi1 13 Mar 2016 18:02 918 0
    Technolodzi1
    Level 7  
    Witam. Zbudowalem własny model drukarki 3D inspirowany na prusie i3 .Własnoręcznie zaprojektowalem części. I orginaly zmodyfikowalem. Niestety chciałem oszczędzić i kupiłem chińska elektronikę za 140 zł teoretycznie sprawna Ale po wielu naprawach, prawdopodobnie pójdzie na reklamacje pójdzie, okaże się we wtorek, napewno muszę kupić stepstiki i tu dochodzimy do sedna

Wszystkie drukarki które budowalem albo pomagalem budować są na A4988 działają znakomicie lecz mają jedynie podziałem 1/16 krokow a DVR 1/32 co zapewniło by mi lepsze podnoszenie osi Z bo chciałbym założyć dysze 0.2, oraz mają wydajność 2,5 A a nie 2 A.

Dla osi Z łaczylem stepsiki równolegle jeden startował jednym silnikiem i się to sprawdza znakomicie podnosi . Na rampsie są wyjścia z jednego stepsika dla 2 silników więc chyba przy DVR mógłbym zrobić jak chcę producent skoro ma większą wydajność, lecz nie potrafię znaleść gdzie w kodzie mam zmienić aby zmienić podziałke kroków w DVR .I tu kolejne pytanie czy ktoś zna się na tyle dobrze i może się wypowiedzieć czy opłaca się inwestować w droższe DVR i czy trudno ustawić je w programie .

Wspomne ze nie używam oryginalnych nema17 a tanie zamienniki a wcześniejsze moje drukarki znakomicie na nich pracują.