Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telefonu do wzmacniacza

aoXo 13 Mar 2016 18:14 960 3
  • #1 13 Mar 2016 18:14
    aoXo
    Poziom 3  

Witam,

mam problem, otóż podłączam telefon (dokładnie Motorola Moto E2) do wzmacniacza JVC (jakiś stary) kablem 2 chinch 1 jack, na wzmacniaczu wybieram opcje AUX odpalam muzę na tel i nic. Dzięki za pomoc :) :D

edit :
    W załączniku macie zdjęcie tylnej ścianki wzmacniacza oraz zdjęcie tych wtyczek (lewa od słuchawek a prawa od tego kabla którym podłączam tel do wzmacniacza

0 3
  • #2 14 Mar 2016 16:07
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę zamieścić zdjęcia;

- wtyczki słuchawek, które używane są z telefonem
    - wtyczki minijack od kabla połączeniowego z wzmacniaczem.

Albo inaczej - czy to są identyczne wtyczki?

Mam na myśli, na ile sekcji podzielona jest wtyczka.

0
  • #3 15 Mar 2016 13:37
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę zrobić test;

- włożyć normalny przewód CINCH-CINCH do wejścia AUX wzmacniacza, ustawić te wejście i następnie dotknąć palcem wtyczkę CINCH na drugim końcu przewodu.
    Powinno było być słyszalne "brumienie" w głośnikach.
    - powtórzyć ten sam test przy użyciu przewodu minijack-CINCH podłączanego do telefonu

Czy przewód minijack-CINCH był kupiony, czy robiony samodzielnie?

I na przyszłość, proszę zamieszczać odpowiedzi jako kolejne wpisy, a nie poprzez edycję starego wpisu. Jak kolega edytuje wpis, to nie dostaję żadnego powiadomienia.
    Przez przypadek otworzyłem ten temat i zobaczyłem zmiany w oryginalnym wpisie.

0
  • #4 15 Mar 2016 13:49
    mariuszp19
    Poziom 32  

aoXo napisał:
    Witam,

mam problem, otóż podłączam telefon (dokładnie Motorola Moto E2) do wzmacniacza JVC (jakiś stary) kablem 2 chinch 1 jack, na wzmacniaczu wybieram opcje AUX odpalam muzę na tel i nic. Dzięki za pomoc :) :D

edit :
    W załączniku macie zdjęcie tylnej ścianki wzmacniacza oraz zdjęcie tych wtyczek (lewa od słuchawek a prawa od tego kabla którym podłączam tel do wzmacniacza

Może być tak, że gniazdo w telefonie nie jest kompatybilne ze standardową wtyczką audio (zamienione masy z sygnałem).

1