Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Brandt BB40

jpserwis 22 Cze 2005 22:59 3042 5
  • #1 22 Cze 2005 22:59
    jpserwis
    Specjalista AGD

Witam
    Pralka popularna (jak na brandta) ale usterka dziwna.
    Klientka twierdzi ,że program działa tylko 5 minut a ubranie po otwarciu bębna z wierzchu jest suche a te pod spodem ocieka wodą.
    Włączyłem pralkę na bawełnę i zaczeła od ważenia prania, potem wzieła wodę kręci P/L potem załączyła grzałkę i niby OK.
    Pomyślałem, że szczotki krótkie i musiały się zwiesić i program skacze do końca. Wyjełem silnik i okazało się, że szczotki krótkie ale nie na tyle żeby rozłączać. Zaczyściłem komutator, sprawdziłem włącznik drzwiowy i czujnik temperatury (53k-nie wiem ile powinien mieć). I po załączeniu programu z silnikiem na zewnątrz (bez paska) pralka waży, pobiera wodę i po kilku sekundach zaczyna przewijać programator do końca zatrzymując się po drodze na pobieraniu i wylewaniu wody (aż przeskoczy hydrostat).
    Raz na dwa-trzy razy działa dobrze. Wirowanie też czasami przejdzie całe.
    Sprawdzone:
    1) Silnik OK- wszak to proste urządzenie.
    2) Przekaźnik od rewersów na module OK
    3) Brak wypaleń na module oraz lutowania
    4) Zamek klapy OK
    5) Zasilanie do modułu dochodzi nawet jak silnik nie kręci (poza pobieraniem wody).
    Pytania:
    1) Czy można testować z silnikem na zewnątrz (zakłucenie ważenia?).
    2) Jak puścić program testowy. W/g instrukcji programator na 10 krok (pozycja Nr 8) - brak takich ustawień na wybieraku.
    Dzięki za rady.
    Mam mdłości jak muszę ściągać części do brandta więc wolał bym mieć pewność zanim zamówię moduł silnika

0 5
  • #2 23 Cze 2005 05:12
    skryn
    Admin grupy AGD

jpserwis napisał:
    Czy można testować z silnikem na zewnątrz (zakłucenie ważenia?).

O ile nie ma pozycjonera na kole pasowym bębna, to tak (przytrzymując wirnik- dajesz jakiś opór).

0
  • #3 23 Cze 2005 09:55
    jpserwis
    Specjalista AGD

Nie ma pozycjonera na kole pasowym
    Pozdrawiam

0
  • #4 23 Cze 2005 23:08
    jpserwis
    Specjalista AGD

Po ponownym przetestowaniu okazało się, że na programie z wełną działa dobrze tj. bierze wodę-programator stoi-obarca silnik P/L, po jakimś czasie przeskakuje programator na grzanie itd. Sprawdzałem 3 razy więc to nie przypadek. Moduł sterujący to RN32. Może ma ktoś na zbyciu, bo klienci czasami rezygnują jak w tym modelu polecą łożyska (spory koszt).
    Pozdrawiam.

0
  • #5 23 Cze 2005 23:20
    skryn
    Admin grupy AGD

Czyli jedno pytanie mamy z głowy... :D
    Na drugie nie potrafię odpowiedzieć, ale jak posprawdzałeś wszystko (odbiorniki i czujki; ta NTC, to na pewno ok.), plus wiązka przewodów/złączki, ew. układ hydrostatu (analogowy?), to nie zostaje Ci nic innego, jak zamówić tą elektronikę. No chyba, że reset w trybie serwisowym cos pomoże... :?:

Pozdrawiam.

1
  • #6 27 Cze 2005 22:54
    jpserwis
    Specjalista AGD

Dobra kończę temat, trochę późno ale nie miałem czasu.
    Trafiła mi się taka BB40 na łożyska i pojechałem z "uszkodzonym modułem" i objawy te same. Niedługo odbieram nowy moduł i myślę, że będzie wszystko ok.
    Pozdrawiam

0