Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Grand Voyager 2.8 CRD 2005 r. - nie chce odpalić P0520, P0340

kosiarz111111 13 Mar 2016 18:51 2172 0
    kosiarz111111
    Poziom 1  
    Witam i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Na początku wyskoczył mi kod błędu P1130 i auto weszło w tryb awaryjny. Okazało się po sprawdzeniu przez mechanika że nieszczelna jest listwa (szyna) CR oraz wcześniej odkręcił filtr paliwa żeby sprawdzić czy wszystko z nim w porządku. W czasie kiedy zamówiłem listwę jeździłem kilka dni po 5 km dziennie w trybie awaryjnym. Kiedy zakładał nową ale używaną listwę odkręcił ponownie filtr paliwa i wkręcił. Podłączył do komputera i skasował błąd P1130. Po tej naprawie z trudnością odpaliło auto i gasło po chwili. Zapalania próbowano kilkadziesiąt razy aż rozładował się akumulator. Następnego dnia okazało się że mechanikowi podczas ostatniego wykręcania filtra paliwa przekręciła się także podstawa czyli podgrzewacz filtra paliwa na którym z boku jest wtyczka. Ta wtyczka weszła na chama w gumowy wąż a kable urwało. Mechanik coś naprawił tę wtyczkę, ale okazało się że było zwarcie bo poszedł bezpiecznik nr 17 - 20 A. Wymieniłem ten bezpiecznik, auto nadal nie odpalało nawet od innego akumulatora, więc ponownie podłączyłem komputer na którym tym razem wyszły dwa kody błędów P0520 (obwód czujnika ciśnienia oleju silnikowego) i P0340 (obwód czujnika wałka rozrządu - rząd 1, czujnik 1). Usunąłem te kody błędów. Następnego dnia wsadziłem swój naładowany akumulator i dalej nie można odpalić. Okazało się także że gdzieś prawdopodobnie z tego podgrzewacza filtra paliwa pociekło przy próbie odpalenia kilka kropel paliwa.
    Proszę o podpowiedzi co może być przyczyną i jak temu zaradzić.
    Z góry dziękuję.