Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man TGL 12.240 2007r - Nie działający tempomat

klika60 13 Mar 2016 19:18 2865 7
  • #1 13 Mar 2016 19:18
    klika60
    Poziom 15  

Witam w maniku nie działa tempomat brak jakichkolwiek błędów. Na postoju normalnie można podnieść obroty i zmniejszyć. Robiłem kalibracje sprzęgła też nie pomogło. Cały problem zaczął się gdy pompka spryskiwaczy szyby dostała zwarcia i uszkodziła zbr. Czy możliwe jest że to zbr jest sprawcą, jakie parametry myszą zostać spełnione żeby działał tempomat podczas jazdy?

1 7
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2016 19:30
    pitool
    Poziom 30  

klika60 napisał:
    Czy możliwe jest że to zbr jest sprawcą

Tak jest możliwe,tempomat jest "sterowany przez zbr"
    Lektura

0
  • #3 13 Mar 2016 21:55
    klika60
    Poziom 15  

Czyli wychodzi na to że muszę wymienić zbr bo nie widzę innego problemu wszystko działa żaden sterownik nie zgłasza błędów. Parametry mam już zapisane z starego, szukam drugiego mam nadzieje że uda się zaprogramować nowy

0
  • Pomocny post
    #4 14 Mar 2016 08:36
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Nie wiem czym chcesz go programować ale jeśli masz dostęp do Man Cats to przeprogramowanie ZBR trwa 10 minut.

0
  • Pomocny post
    #5 14 Mar 2016 10:41
    svavecone
    Poziom 25  

Niestety ale wydaje mi sie ,ze wymiana ZBR nic nie pomoze , ZBR nie ma z tym nic wspolnego . Jednostka sterujaca tempomatem to FFR . Jezeli nie ma zadnej reakcji na tempomat i BRAK bledow to albo sama manetka jest uszkodzona ,albo ustawienia ZDR blokuja ta funkcje .

0
  • #6 14 Mar 2016 20:54
    klika60
    Poziom 15  

Jaltestem będę próbował to zrobić ale mam dostęp też do Man Catsa, mogę pożyczyć od znajomego tylko on powiedział że nim nie można nic przeprogramować, gdy chciał przeprogramować EDC tester chciał łączyć się z serwisem i mówił coś o wykupieniu jakichś punktów nie wiem o co chodzi, może poprostu nie zna obsługi jeśli jest taka opcja to wolał bym Man Catsem. Co do manetki to jest sprawna na postoju można zmniejszyć i zwiększyć obroty a podczas jazdy nie działa. Co to jest ten ZDS nie znalazłem takiego sterownika w samochodzie. Dodam że modułu KSM samochód nie posiada

0
  • Pomocny post
    #7 14 Mar 2016 22:38
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

W MAN Cat's podczas programowania ZBR nie trzeba się łączyć z serwisem ani wykupować żadnych punktów. Z tego co pamiętam to tylko nr jednostki sterującej musi być odpowiedni. Ale jak mnie pamięć nie myli to podczas programowania MAN Cat's podpowiada jakiego numeru oczekuje. Jak założysz odpowiedni to klikasz "Enter" i po sprawie.

0
  • Pomocny post
    #8 17 Mar 2016 16:49
    svavecone
    Poziom 25  

ZDR jest to intefejs sterujacy limitami / ustawieniami parametrow "zadanych " do EDC . Nie jest to sterownik tylko czesc/funkcja sterownika FFR .W nim znajdziesz ewentualne informacje o limitach . Sama wtyczka ZDR jest z przodu pod "maska" po prawej stronie , X1996 . Oryginalnie sa w niej wpiete tylko dwa mostki , jezeli masz cos wiecej to oznacz i odepnij tymczasowo wszystkie przewody do tej wtyczki ( mostki zostaw ) . Czescia ZDR - tempomatu - jest tez kostka /zespol rezystorow na panelu przednim bezpiecznikow . Jednak jezeli on jest uszkodzony to przewaznie sa przy tym zarejestrowane bledy .

2