Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus TransformerBook T100HA - bateria się nie ładuje

13 Mar 2016 21:10 2562 1
  • Poziom 1  
    Witam,

Od jakiegoś czasu borykam się z następującym problem: po podłączeniu sprawnej ładowarki do Asusa, bateria się nie ładuje, chociaż świeci pomarańczowa dioda ładowania. Co prawda urządzenie jest jeszcze na gwarancji, ale jeśli miałaby być to jakaś drobnostka to nie chciałbym go oddawać na jakieś pewnie dwa tygodnie, ponieważ codziennie jest mi potrzebny. Liczę na pomoc i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Ale jesteś pewien, że się nie ładuje? Nie jest tak, że się ładuje, a tylko ikonka baterii pokazuje jak by stała w miejscu?

Ja tak mam na tablecie i nie wiem dlaczego, ale ogólnie mi się ładuje. Przy takich drobnych czynnościach jak przeglądanie poczty czy skype tablet jest naładowany u mnie prawie w 100 procentach, a jak robię coś bardziej obciążającego typu oglądanie telewizji internetowej to się szybko rozładowuje, nawet jak jest podłączony do prądu.

Wywnioskowałem więc, że pewnie tak ma, że po prostu parametry tabletu są zbyt dobre w stosunku do baterii i ładowarki i tablet nie jest się w stanie naładować przy takim obciążeniu. Nie wiem może mylny wniosek, ale też mi się nie chciało oddawać go do serwisu :)

Jeśli jesteś pewien, że ładowarka jest ok, może spróbuj go naładować przez noc na wyłączonym. Możesz też wymienić kabel, jeżeli ładowarka jest połączona z nim przez usb i sprawdzić, lub oddać do serwisu, bo może wejście odpowiedzialne za ładowanie jest uszkodzone.