Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pavilion DV5 1010ew - Nagłe wyłączenie przy pracy na baterii

Ćwiara 13 Mar 2016 23:05 696 3
  • #1 13 Mar 2016 23:05
    Ćwiara
    Poziom 12  

Chciałem zapytać przy jakim mniej więcej poziomie naładowania baterii niniejszy laptop powinien wygenerować komunikat o słabej baterii i konieczności podłączenia zasilacza? To są moje pierwsze kroki z komputerami tego typu, stąd pytam.

Zakupiłem używany laptop z całkowicie rozładowaną baterią, kolejno kupiłem nową baterię (zamiennik marki Green Cell), ładowałem ją kilkukrotnie, jednak zawsze po odłączeniu zasilacza laptop działając tylko na baterii wyłącza się gwałtownie bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, dzieje się to mniej więcej przy 60-40% naładowania baterii (a przynajmniej taki poziom naładowania jest widoczny po najechaniu wskaźnikiem myszy na ikonę baterii w zasobniku).

Jeśli nawet nowa bateria jest kiepskiej pojemności, to chyba powinien pojawić się jakiś komunikat o niskim stanie baterii zanim komputer nagle się wyłączy..?..no chyba, że bateria jest jakieś uszkodzona od nowości (np. coś w nie nie łączy itp).

0 3
  • #2 13 Mar 2016 23:46
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 14 Mar 2016 13:27
    PawełŚwiat_Baterii
    Poziom 1  

Witam, laptop powinien sygnalizować podłączenie ładowarki przy ok 10%, natomiast oczywiście jest to w zależności od ustawień w laptopie.
    Sytuacja jaką opisałeś może być spowodowana albo różnicą w napięciu baterii oryginalnej, albo faktycznie problem może tkwić w samej baterii. W takiej sytuacji zalecam skontaktować się z firmą w której dokonałeś zakupu. Powinna ona dokonać wymiany produktu na nową sztukę, tak aby problem się nie powtórzył.

0
  • #4 20 Lip 2016 12:28
    Ćwiara
    Poziom 12  

Wymiana baterii oraz modyfikacja planu zasilania przyniosły oczekiwany efekt.

0