Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie sterownika EDC15 z Golfa 4 1.9TDI na stole.

13 Mar 2016 23:45 3459 8
  • Poziom 11  
    Witam
    W swoim aucie GIV 1,9TDI zdecydowałem się na wymianę sterownika/komputera EDC15, gdyż do starego sterownika dostała się woda i mam z nim problemy.
    Kupiłem bliźniaczy sterownik z takim samym numerem i symbolem.
    Posiadam interfejs Vag-commander, odczytałem i zapisałem pamięć ze starego sterownika w celu wgrania do nowego, aby Immo działało.
    Mam pytanie jak podłączyć ten sterownik z kablem vag-commander na stole aby była komunikacja i możliwość wgrania pamięci?
    Bardzo dziękuję za pomoc
  • Poziom 17  
    Upomnij się w Poniedziałek to ci wyślę na emaila schemat cały , tylko zapodaj meil
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Włóż do auta i wtedy wgraj.

Trochę mało danych. Przydało by się oznaczenie silnika.
    Jeżeli sterownik silnika jest na dwa złącza i razem ma 121 pinów to:
    1, 2, 37 - +12V
    4, 5 - masa
    16 - linia K - diagnoza

Numeracja jest na złączu ECU lub na wtyczkach.
  • Poziom 11  
    Silnik 1.9TDI PD ASZ
  • Poziom 17  
    zadziałał Ci kolego ten sterownik. Ja aktualnie taki ster chciałem do galletto v54 podłączyć. Mi nie czyta wsadu.
  • Poziom 36  
    ireneusz1981 napisał:
    Ja aktualnie taki ster chciałem do galletto v54 podłączyć. Mi nie czyta wsadu.
    albo źle podłączasz, albo coś uszkodzone.

Daj fotkę jak to robisz.
  • Poziom 25  
    jak ster na dwóch eepromach to nie zadziała ;)
  • Poziom 17  
    Silnik 1.9TDI PD ASZ poczciwe 130KM, ori galletto v54 czyta ten sterownik bez problemu, ale dużo galeciaków made in china ma niesprawną linie k, podepnij mpps i śmiało poczytasz w aucie albo na stole. Opisy i schematy masz w galletto.
  • Poziom 21  
    Mój galleciak v54 (poprawiony) też nie czyta edc15 z vaga (boot ale tylko read) ale za to np edc15c2 czy edc15c3 czyta i zapisuje bez problemu.... ostatnio read/write delphi DMCI z Daf xf105 po obd i poszło ok... pewnie jakiś zonk na płycie..