Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S3 mini I8200 - Telefon sam wysyłał potężne ilości danych

14 Mar 2016 00:15 633 4
  • Poziom 9  
    Witam.

Problem co prawda jest już rozwiązany jednakże nie wiem co mogło być tego powodem. Pomógł standardowy reset do ustawień fabrycznych.

Telefon w ciągu miesiąca wysłał ogromną ilości danych bez wiedzy użytkowania. Było ich prawie 7GB. W załączniku biling z tamtego okresu rozliczeniowego z tych transmisji. Godziny w większości są dość regularne, zazwyczaj dwie transmisje na dobę z łączną dzienną ilością wysłanych danych do 100MB. Były strzały i po 3GB na dobę. Zaczęło się pod koniec stycznia.

Czy macie jakieś podejrzenia co to mogło być? Zorientowałem się bo, mówiąc kolokwialnie, skończył się necik Wcześniej dostawałem sygnały, że coś się dzieje bo akumulator baaardzo szybko się rozładowywał. Dwa lub czasami trzy razy na dobę usiał byś karmiony ale uznałem, że zapewne nadszedł czas na akumulator. Żałuję, że zrobiłem ten reset ale to nie ja z niego na co dzień korzystam i stwierdziłem, że dla oszczędności czasu zrobię to. Faktycznie podziałało. Natomiast gdy na spokojnie przejrzałem biling... byłem zdumiony :) i postanowiłem podzielić się tym z Wami.

Telefon działa w P4. Korzysta z niego konkretnie moja mama. Nie instaluje żadnych apek, nie korzysta nawet z przeglądarki. Jedyne co miała dodatkowo doinstalowane to aplikację WhatsApp, z której aktywnie korzysta do kontaktów z rodziną za granicami Polski.

Jakieś pomysły? Może ktoś kiedyś się z czymś takim spotkał?!? Czy operator jest w stanie mi pomóc ustalić? Cokolwiek?

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 25  
    Zacznij od przypomnienia sobie co instalowałeś,niestety większość programów żąda dostępu do praktycznie wszystkiego w telefonie,galeria,połączenia i cała reszta.
    Instalując zgadzasz się na to,a czasem do programu który instalujesz dostajesz "bonus" w postaci jakiegoś innego programu prawdopodobnie tak też było i teraz.
    Operator nic nie pomoże nie leży to w jego interesie.
    Z ciekawości jaki był rachunek za to wszystko?
  • Poziom 9  
    tino2003 napisał:
    Może wyglądać na jakieś oprogramowanie szpiegujące.

Tylko skąd tam się wzięło? Z jakąś aktualizacją softu? Bo to jedyne co na tym telefonie się instaluje :).

Myślałem, że może ktoś już spotkał się z czymś takim. Żałuję, że zrobiłem ten reset :-P byłoby łatwiej :)

Dodano po 20 [minuty]:

cristal2242 napisał:
    Zacznij od przypomnienia sobie co instalowałeś,niestety większość programów żąda dostępu do praktycznie wszystkiego w telefonie,galeria,połączenia i cała reszta.
    Instalując zgadzasz się na to,a czasem do programu który instalujesz dostajesz "bonus" w postaci jakiegoś innego programu prawdopodobnie tak też było i teraz.
    Operator nic nie pomoże nie leży to w jego interesie.
    Z ciekawości jaki był rachunek za to wszystko?

Gdyby jeszcze user telefonu wiedział do czego służy sklep play albo znał alternatywne metody instalacji apk to nawet bym nie zakładał temat.

Jak wspomniałem jedyne co instalowane jest na tym telefonie to aktualizacje softu, z którymi z resztą użytkownik przylatuje do mnie (nie ja korzystam z niego) bo "coś tu wyskoczyło" :). W takim razie "bonus" musiałby pochodzić z softu od wujka google albo samsunga.

Kosztów na szczęście żadnych nie było bo wszystko poszło z pakietu danych, który skończył się jak nigdy przez półtora roku. Tylko dzięki temu się zorientowałem, że coś się dzieje.