Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej

Tynek007 14 Mar 2016 08:14 3609 6
  • #1 14 Mar 2016 08:14
    Tynek007
    Poziom 9  

Witam,

Prawdopodobnie w wyniku chwilowego zaniku N, w mojej kuchence Siemens EH611TA11E na dwóch polach pojawił się błąd układu elektronicznego. Po zdjęciu obudowy w układzie elektronicznym sterującym pracą tych dwóch palników(prawa strona płyty) znalazłem 2 uszkodzone rezystory. Niestety nie posiadam schematu elektrycznego i nie wiedziałem jakiej mocy są to rezystory, zgodnie z oznaczeniem paskowym maja 15OHM. Zakupiłem dwa rezystory 15OHM 2WATTy wlutowałem zastępując uszkodzone, podłączyłem płytę do napięcia i po chwili ponownie je wysadziło. Pytanie czy przyczyną jest uszkodzenie innych elementów układu, czy wlutowane przeze mnie rezystory miały zbyt małą moc. Z drugirj strony po chwilowym zaniku N mogłoby dość do tak dużego uszkodzenia płyty? Na układzie nie widać zadnych innych uszkodzeń fizycznych. W załączniku kilka zdjeć, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc, jeżeli nie będę zmuszony wysłać płytę do jakiegoś serwisu.
    Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej

0 6
  • #2 14 Mar 2016 08:29
    Loker
    Poziom 38  

Wymień układ scalony przetwornicy.

0
  • #3 14 Mar 2016 08:39
    Tynek007
    Poziom 9  

Witam Loker,

Mógłbyś wskazać mi gdzie się znajduje?

Nie posaidam schematu, a z drugiej strony nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o płyty indukcyjne. Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 14 Mar 2016 09:19
    Loker
    Poziom 38  

Od strony bottom, siedem pinów, oznaczenie na PCB UPSR.

0
  • #5 14 Mar 2016 11:12
    Tynek007
    Poziom 9  

Witam Loker,

Rozumiem, że układ znajduje się na dolnej części tej samej płyty drukowanej?

Oczywiście poszukam, ale super byłoby jakbym dostał bardziej konkretne koordynaty.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 14 Mar 2016 11:24
    scalok
    Poziom 30  

To ten:
    Siemens EH611TA11E- Nie działają dwa pola grzewcze w płycie indukcyjnej

0
  • #7 15 Mar 2016 20:48
    Tynek007
    Poziom 9  

Witam,

Panowie, mój optymizm okazał się przedwczesny. Błąd po włączeniu zasilania zniknął i wydawało mi się, że wszystko jest ok. Niestety po postawieniu garnka na jednym z dwóch nie działających palników i ustawieniu poziomu grzania po kilku sekundach zaczyna mrugać lampka tak jakby płyta nie wykrywała naczynia a następnie pojawia się ten sam błąd układu elektronicznego, który pojawiał się wcześniej. Czy macie jeszcze jakieś pomysły, które mogłyby rozwiązać mój problem? Bardzo dziękuję za Waszą pomoc.

2