Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung M2362DP - Czerwone poziome paski na obrazie

14 Mar 2016 09:59 1956 2
  • Poziom 24  
    Main: EBU61021901
    Matryca: LM230WF1
    zasilacz/inwerter: 3PAGC20009A-R
    Na obrazie widoczne są czerwone poziome paski o grubości 2 lub 3 pikseli, ale nie są one "ostre" jakby to świeciły na czerwono same linie matrycy, wygląda to raczej jak zakłócenie. Dodatkowo - szczególnie czerwone i ciemne fragmenty obrazu mają jakby złe odwzorowanie koloru - trochę wygląda to jak przy uszkodzonym AS15-F. Co bardzo ciekawe OSD i telegazeta są prawidłowe. Paski widoczne są na wszystkich źródłach sygnału ( HDMI, antena, VGA ). Dodatkowo po podaniu testu pasów pionowych na wejście VGA widać delikatne przesunięcie w poziomie z tymi samymi odstępami jak paski - obraz jest jakby lekko postrzępiony.
    Sprawdziłem zasilacz - daje prawidłowe napięcia.
    Taśmy na logikę przemyta.
    Na logice matrycy ( przyklejona do szkła ) nie ma AS15 ani podobnych układów.
    Elka na main - grzałem, mierzyłem ESR - prawidłowe. Napięcia na main również OK.
    Procesora głównego nie grzeję bo po wyjęciu go z blachy do której jest odprowadzane z niego ciepło po minucie jest już gorący.
    Problem logiki/matrycy raczej wykluczam, bo w końcu obraz na OSD i TXT jest prawidłowy.
    Skłaniam się do uszkodzonego procesora, lub wymagającego reballingu.
    Może ktoś już walczył z takim problemem i coś pomoże?
  • Poziom 25  
    Miesiąc temu miałem identyczny objaw w Sonym .Objawy identyczne paski czerwone a grafika ok , uszkodzona logika.
  • Poziom 24  
    U mnie OSD i TXT jest prawidłowe.
    Co na logice było uszkodzone? Czy wymieniłeś całą?
    U mnie logika jest niewymienialna ( chyba że ze szkłem ) więc lipa.