Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LCD Samsung M2362DP - Czerwone poziome paski na obrazie

janomo 14 Mar 2016 09:59 3240 2
    janomo
    Level 24  
    Main: EBU61021901
    Matryca: LM230WF1
    zasilacz/inwerter: 3PAGC20009A-R
    Na obrazie widoczne są czerwone poziome paski o grubości 2 lub 3 pikseli, ale nie są one "ostre" jakby to świeciły na czerwono same linie matrycy, wygląda to raczej jak zakłócenie. Dodatkowo - szczególnie czerwone i ciemne fragmenty obrazu mają jakby złe odwzorowanie koloru - trochę wygląda to jak przy uszkodzonym AS15-F. Co bardzo ciekawe OSD i telegazeta są prawidłowe. Paski widoczne są na wszystkich źródłach sygnału ( HDMI, antena, VGA ). Dodatkowo po podaniu testu pasów pionowych na wejście VGA widać delikatne przesunięcie w poziomie z tymi samymi odstępami jak paski - obraz jest jakby lekko postrzępiony.
    Sprawdziłem zasilacz - daje prawidłowe napięcia.
    Taśmy na logikę przemyta.
    Na logice matrycy ( przyklejona do szkła ) nie ma AS15 ani podobnych układów.
    Elka na main - grzałem, mierzyłem ESR - prawidłowe. Napięcia na main również OK.
    Procesora głównego nie grzeję bo po wyjęciu go z blachy do której jest odprowadzane z niego ciepło po minucie jest już gorący.
    Problem logiki/matrycy raczej wykluczam, bo w końcu obraz na OSD i TXT jest prawidłowy.
    Skłaniam się do uszkodzonego procesora, lub wymagającego reballingu.
    Może ktoś już walczył z takim problemem i coś pomoże?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    geco
    Level 26  
    Miesiąc temu miałem identyczny objaw w Sonym .Objawy identyczne paski czerwone a grafika ok , uszkodzona logika.
    janomo
    Level 24  
    U mnie OSD i TXT jest prawidłowe.
    Co na logice było uszkodzone? Czy wymieniłeś całą?
    U mnie logika jest niewymienialna ( chyba że ze szkłem ) więc lipa.