Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Astra f][x17dtl] Nie działa klakson

14 Mar 2016 10:04 3297 5
  • Poziom 26  
    Witam
    Mam problem z klaksonem - nie działa. Mam Astre F (hatchback) 1997r. silnik X17DTL.
    Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki miernikiem oraz wizualnie - wszystkie sprawne (te pod maską także)
    Taśma w kierownicy jest okej ponieważ po przyciśnięciu słychać przekaźnik (na zdjęciu zaznaczę który)

Klaksonu nie sprawdzałem bo nie miałem takiego przewodu a zimno w ręce żeby długo się tym bawić. Za to sprawdziłem napięcia jakie dochodzą.
    12v jest zawsze niezależnie od kluczyka oraz przycisku w kierownicy
    Masy brak - zawsze niezależnie od kombinacji przycisku w kierownicy i pozycji kluczyka (Nie pamiętam czy bez kluczyka chodzi klakson)

Przekaźnik klika jak się wciśnie przycisk bez kluczyka. Przekaźnik sprawdziłem miernikiem - sprawny. (Przekaźniki podmieniałem pojedynczo i sprawdzałem klakson)
    Może macie pomysł co jeszcze sprawdzić, lub gdzie szukać przetartego przewodu.
    I co z tym przekaźnikiem co klika bo to chyba nie powinien być ten?
    [Astra f][x17dtl] Nie działa klakson [Astra f][x17dtl] Nie działa klakson [Astra f][x17dtl] Nie działa klakson
    PS. sprawdzałem te przekaźniki dlatego że ten co klika mi nie pasuje do rozpiski

Edit:
    Dodam że mam poduszki powietrzne i żadna kontrolka mi od nich nie świeci
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Przekaźnik działa czyli masz zasilanie i obwód sterowania ok. Odepnij od sygnału przewody i KONTROLKĄ sprawdź czy dochodzą masa i plus po wciśnięciu przycisku. Mozesz osobno mierzyć wzgl. biegunów akumulatora ale najpierw podłącz kontrolkę bezposrednio pod te 2 przewody.
  • Poziom 26  
    Widziałem te tematy. Niezbyt mi pomogły bo taśma mam sprawna, przekaźniki sprawdziłem. Właśnie masy mi brakuje. 12 jest tak jak w pierwszym poście opisałem . Tylko jak sprawdzić gdzie znika?

Edit:

Byłem sprawdzić w samochodzie i tak:
    plus po bezpieczniku F24 dochodzi do klaksonu, sprawdzałem żarówką do masy i ładnie świeci po wypięciu F24 gaśnie więc wszystko okej.
    Klakson wydaje dźwięk po podpięciu na krótko więc sprawny.
    Przekaźnik K18 sprawdziłem i działa (żarówką sprawdzałem, ten co klika po wciśnięciu kierownicy)
    Na styku przekaźnika jest masa po podaniu masy na drugi styk - nic, cisza.
    Masy brak cały czas wniosek: przetarty przewód?
  • Poziom 41  
    elektronik999 napisał:
    Masy brak cały czas wniosek: przetarty przewód?
    No i masz powód, teraz albo "prujesz" instalację i szukasz uszkodzonego kabla, albo dajesz nowy kabel.
  • Poziom 26  
    Dzięki za pomoc. Zamykam temat.